STSport

Mirosław Okniński poinformował już w czerwcu, że przeciwnikiem Szymona Kołeckiego (3-0) na październikowej gali profesjonalnej ligi MMA, będzie świetnie znany kibicom, doświadczony Kamil Bazelak (7-9). Na tych samych zawodach miał walczyć również Paweł „Trybson” Trybała, oraz jego wielki oponent Marcin Najman w rewanżowej walce w Jahmai Satish w K1. Oprócz tego, planowana była walka Kevina Wiwatowskiego, Adama Niedźwiedzia czy Matta Horwiha. Za kulisami jednak działo się na tyle dużo, iż nawet medialna sieczka „El Testosterona” i „Trybsona” ostatecznie październikowej gali nie uratowała, a promotor Mirosław Okniński popadł w poważne – nie tylko finansowe kłopoty, ale niestety także zdrowotne. Gala została przełożona na 1 grudnia, w międzyczasie z organizacji wypadł Trybson podpisując kontrakt z FEN, ale główne starcia wieczoru, czyli walka Marcina Najmana oraz Szymona Kołeckiego z Kamilem Bazelakiem cały czas widniała na rozpisce, medialnej odsłony gali profesjonalnej ligi MMA. Jakby tego było mało, mówiło się wielkim freaku na grudniowym PL MMA, czyli starciu Dawida Harasa i dziennikarza Piotra Adamczyka, a całkiem niedawno Mirosław Okniński ogłosił, iż zawalczy również Michał Piszczek, który niechlubnie zapisał się w pamięci kibiców nie tylko profesjonalnej ligi, ale także 99% kibiców MMA w Polsce. Kiedy do starcia Michaela „Tigera” Piszczka należy podchodzić z ogromną dozą dystansu, przez wzgląd na historię jego zobowiązań sportowych, to do końca nie wiadomo, co ze startem naszego złotego medalisty olimpijskiego, albowiem jak ogłosił jego nowy?/następny promotor – Tomasz Babiloński, Szymon na również zawalczyć 2 grudnia na drugiej edycji gali „Babilon MMA” w walce wieczoru.

” Z Szymonem mamy umowę na kilka walk. Chcemy go promować i pokazywać jak najczęściej. Jeżeli wszystko wypali z galą 2 grudnia, a wszystko wskazuje że tak, to Szymon pojawi się w walce wieczoru”  – Powiedział Tomasz Babiloński.

Portal MMAnews.pl za to ogłosił z rozpędu, iż Szymon wypada z rozpiski PL MMA na rzecz Babilon MMA, natomiast Mirosław Okniński dalej podtrzymał starcie Szymona z Kamilem Bazelakiem, publikując rozpiskę swojej gali na facebooku… 🙂 Czyżby Szymon miał zawalczyć dzień po dniu, a może zawodnicy zmierzą się na gali Tomasza Babilońskiego? Cóż, nie wiadomo jak to będzie do momentu oficjalnej informacji, ale to, co jest pewne, to fakt iż zjawisko zamieszania wokół gal PL MMA staje się stałym elementem imprez tworzonych przez Mirosława Oknińskiego. Pozostaje tylko pytanie: w jaki sposób przełoży się to na organizację PL MMA?

Grzegorz Prokop.

Categories: MMA, Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.