STSport

Kendall Grove nie dał szans Japończykowi  Ikuhisie Minowie i wypunktował go – sędziowie nie mieli wątpliwości, wyższy o 23 centymetry Amerykanin wygrał jednogłośnie na punkty. Wciąż nie pokonana na zawodowym ringu jest Sara McMann. Ona również pokonała swoją rywalkę na punkty.

Walka wieczoru – Kendall Grove vs Ikuhisa Minowa – miała raczej jednostronny przebieg. Przez całe 15 minut ten pierwszy kontrolował stójkę i parter. W stójce trzymał rywala na dystans, a wiele niższy Japończyk nie miał pomysłu jak zbliżyć się do Amerykanina. Ku zaskoczniu wielu parter rówineż należał do Grove’a, a w końcu Minowa to były zapaśnik, więc powinno być to jego pole do popisu. Nie było i siędziowie jednogłośnie punktowali 3×30:27 dla Grove’a.

Wciąż niepokonana na zawodowym ringu pozostaje srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atenach – Sara McMann. Tym razem jej ofiarą padła również Japonka – Hitomi Akano. Amerykanka robiła to, co potrafi najlepiej. Przez 15 minut obalała przeciwniczkę i okładała ją w parterze. Okazało się to za mało, żeby zakończyć walkę przed czasem, ale sędziowie uznali, że to wystarczające, żeby przyznać jej jednogłośne zwycięstwo – 3×30:27.

Do finału Grand Prix Wagi Ciężkiej awansowali Ryan Martinez oraz Richard Odoms. Ten pierwszy pokonał przez jednogłośną decyzję Cody’ego Griffina. Taktyka Martineza była prosta – low-kicki, low-kicki i okazjonalne sierpy na szczękę . To wystarczyło, by sędziowie punktowali 29:28, 30:27, 30:27 dla niego. Ten drugi  – Odoms – w 1 minucie i 56 sekundzie drugiej rundy założył duszenie od tyłu swojemu rywalowi – Jake’owi Heunowi – i już po chwili mógł się cieszyć z awansu do finału.

Oto wyniki wszystkich pojedynków:

Walka Wieczoru

• Kendall Grove pokonał Ikuhisę  Minowę przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-27)

Główna Karta

• Sara McMann pokonała Hitomi Akano przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-27)
  • Richard Odoms pokonał Jake’a Heuna przez poddanie (duszenie zza pleców) – 1. runda – 1:56
  • Ryan Martinez pokonał Cody’ego Griffina przez jednogłośną deczyję sędziów (29-28, 30-27, 30-27)
  • Patrick Cummins pokonał Tasi Edwardsa przez poddanie (duszenie trójkątne) – 1. runda – 4:01
  • Brant Schermerhorn pokonał Kaleo Gambillego przez KO (cios) – 1.  runda – 0:45

Karta Eliminacyjna

• Tatsuya Mizuno pokonał Ilima Maiavę przez poddanie (duszenie trójkątne) – 2. runda – 1:47
  • Toby Misech pokonał Stevena Saito przez TKO (kolana) – 1. runda – 1:53
  • Collin Mansanas pokonał Bryson Kamakę przez poddanie (duszenie zza pleców) – 1 runda – 2:27
  • Sean Rush pokonał  Jaymesa Schulte przez poddanie (duszenie zza pleców) – 1. runda – 2:37