STSport

Reprezentant Polski, Andrzej Wrona, po raz kolejny założył urodzinową zbiórkę dla dzieci z chorobami nowotworowymi z Fundacji Herosi. Siatkarz wraz z żoną już drugi rok urodzinowo wspierają fundację. W ciągu miesiąca udało się zebrać  prawie 200 tys. zł i nadal można ją wesprzeć! 

27 grudnia 2022 r. Andrzej skończył 34 lata, dlatego cel zbiórki to 34 tys. złotych. Reprezentant Polski poinformował, że zebrane środki zostaną przeznaczone na nierefundowane dawki chemii dla dzieci leczących się w Klinice Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Wdrożenie nowoczesnych metod leczenia stosowane jest, gdy dotychczasowe, refundowane sposoby, okazały się nieskuteczne.

– Dzięki Wam i mojej zeszłorocznej zbiórce Hania i dwadzieścioro pięcioro innych dzieci dostało w tym roku dwie dawki takiej chemii. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim dwunastu takich dawek w przyszłym roku – pisze Andrzej na stronie zbiórki.

W tym momencie takiego wsparcia oczekuje 12 dzieci. Koszt leków nowej generacji zależy od wagi dziecka. Hania jest podopieczną Fundacji Herosi. Na początku na jej leczenie było potrzebne 2 500 zł miesięcznie, teraz już 14 600 zł i nie jest to jeszcze ostateczna kwota. Hania nie jest też „rekordzistką” – niektórzy płacą 24 tys i więcej… Taka jest cena ich życia.

Fundacja Herosi stara się spełniać marzenia chorych dzieci. Organizuje spotkania ze znanymi osobami, wyjazdy na imprezy sportowe i kulturalne a nawet pokazy mody i sesje zdjęciowe. W działanie fundacji bardzo często angażują się aktorzy, muzycy, czy właśnie polscy sportowcy.

Zbiórka ruszyła niecały miesiąc temu, a już udało się uzbierać prawie 200 tys. zł! Jeśli chcesz z nami pobić rekord 292 tys. zł zebranych w zeszłym roku, możesz nadal wesprzeć Fundację Herosi na Pomagam.pl

Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/urodzinyandrzeja

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl. 

Categories: Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.