STSport

Jeden z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej w ostatnich latach Aleksander Powietkin ogłosił zakończenie kariery. Rosjanin swoją decyzję motywował konsekwencjami przebycia koronawirusa, z jakimi się zmaga. Na zawodowym ringu stoczył 40 walk.

– Lata zbierają swoje żniwo. Zdecydowałem się zakończyć karierę. Po koronawirusie potrzebuję dużo czasu, by wrócić do pełni zdrowia. Podczas treningów i sparingów czuję się, jakbym był pijany – wyjaśniał Powietkin.

W latach 2011-2013 „Sasza” był mistrzem świata WBA w wadze ciężkiej. Rosjanin toczył zacięte boje z czołowymi pięściarzami królewskiej kategorii wagowej. Ponadto zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku w wadze superciężkiej.
Powietkin pokonywał takich zawodników jak m.in. David Price, Carlos Takam czy Wladimir Kliczko. 25 z 36 wygranych pojedynków kończył przed czasem.
Jedynymi zawodnikami, którzy pokonali Powietkina byli Władimir Kliczko, Anthony Joshua i Dillian Whyte. Z tym ostatnim stoczył dwa pojedynki. W pierwszym Rosjanin wygrał przez nokaut. W marcu tego roku doszło do rewanżu, w którym górą był Anglik. To była ostatnia walka w karierze Powietkina.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.