STSport

Podczas bokserskiej gali, która odbyła się w tą sobotę w Niemczech, były mistrz olimpijski Alexander Povetkin pokonał jednogłośnie na punkty Ruslana Chagaeva. Stawką walki był tytuł mistrza świata federacji WBA w wadze ciężkiej.

Povetkin vs. Chagaev

Povetkin vs. Chagaev

Rosjanin praktycznie przez cały pojedynek miał przewagę. Kryzys nadszedł w szóstej rundzie, gdy to potężny lewy sierpowy Chagaeva trafił Povetkina. Ten jednak przezwyciężył chwile słabości i to jego rękę podniósł sędzia ringowy, ogłaszając zwycięzcę.

Przypominamy, że „super championem” WBA jest Władimir Kliczko. Dochodzi tutaj do absurdu, bowiem obecnie jest dwóch mistrzów świata, w jednej wadze, w tej samej federacji! W takiej sytuacji najrozsądniejszą opcją byłby pojedynek Kliczki, i Povetkina. Jest to jednak mało prawdopodobna opcja, ponieważ Alexander już dwukrotnie wycofywał się z walki z młodszym Ukraińcem. Z drugiej strony, chęć do walki z „nowym mistrzem” wyraził Evander Holyfield, i to prawdopodobnie będzie kolejnym rywalem Rosjanina. Szkoda, że niegdyś pożądany przez wielu pięściarzy pas, stał się kolejnym „paskiem od spodni”.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.