STSport

Były dwukrotny pretendent do tytułu mistrza KSW w wadze średniej i współautor najlepszych walk w historii Federacji Jay Silva (9-9, 6 KO, 2 Sub) skrzyżuje rękawice z Piotrem Strusem (9-3-1, 4 KO) w pojedynku karty głównej gali KSW 29, 6 grudnia w Krakowie. Dla 26-letniego Polaka będzie to najważniejsza walka w dotychczasowej karierze i bardzo duże sportowe wyzwanie.

KSW24: JAY SILVA MICHAL MATERLA

Oryginalny rywal zawodnika z Warszawy Abu Azaitar doznał kontuzji dłoni, który wykluczyła go z występu w Krakowie. Właściciele KSW Martin Lewandowski i Maciej Kawulski w porozumieniu z managerem Strusa, zdecydowali się wstawić w jego miejsce dużo mocniejszego zawodnika, dając Polakowi wyjątkową okazję znaczącego skoku w rankingach kategorii średniej.

– Pojedynek z Silvą, który już trzykrotnie walczył z Michałem Materlą, do dla mnie znakomita szansa – ocenia Strus. Jay to na pewno bardziej wymagający rywal niż Azaitar, ale zwycięstwo nad tak mocnym rywalem, może znacząco przyspieszyć moją karierę. Nigdy wcześniej nie byłem tak blisko mistrzowskiego pasa KSW.

Starcie w kategorii średniej Strus vs. Silva będzie częścią siedmio-pojedynkowej głównej karty KSW 29, 6 grudnia w Krakowie. W trzech walkach wieczoru grudniowego wydarzenia wystąpią najlepszy zawodnik MMA w Polsce Mamed Khalidov, najsilniejszy zawodnik MMA na świecie Mariusz Pudzianowski w starciu z mistrzem olimpijskim w judo Pawłem Nastulą oraz mistrz KSW w wadze średniej Borys Mańkowski. Całe wydarzenie będzie można oglądać w systemie PPV.

źródło: KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.