STSport

W Nysie w zeszłą Sobotę odbyło się spore wydarzenie bokserskie, bowiem odbyła się gala boksu zawodowego organizowana przez Sferis Knockaut Promotions. Wystąpili np. byli mistrzowie świata, Krzysztofowie – Włodarczyk i Głowacki oraz w wadze ciężkiej zaprezentował się Łukasz Różański.

Były mistrz świata w wadze junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (28-1) zmierzył się z Ukraińcem Siergiejem Radczenko (6-1, 1K.O). „Główka” wygrał pojedynek, jednak nie obyło się bez problemów, albowiem leżał na deskach po kończącym lewym sierpowym Ukraińca w 5 rundzie pojedynku. Taki obrót spraw, na tyle podrażnił Polaka, że znowuż bliski przywitania się z linią maty był Radczenko. 5 runda była zdecydowanie najlepsza, a Andrzej Kostyra nazwał ją nawet rundą roku, bo w kolejnych akcje już nie były tak oszałamiające, a Krzysztof Głowacki do końca walki kontrolował pojedynek i jednogłośnie wygrał na punkty  (77:74, 77:74, 77:74). Była to jego 29. wygrana w karierze.

Na co warto zwrócić uwagę w tym pojedynku? Moim zdaniem na to, Radczenko do tej pory nie boksował z nikim godnym, a jego największym rywalem do rej pory było starcie z bokserem który na koncie ma 6 zwycięstw, 3 porażki i jeden remis…Mimo, że Krzysztof odniósł zwycięstwo, to czy zdał sprawdzian? Moim zdaniem, sytuacja nie wygląda najlepiej.

Przechodząc do walki Krzysztofa Włodarczyka (53-4,1), to łatwo i bez problemowo wygrał on z Niemcem Adamem Gadajewem (17-15). Pojedynek rozpoczął w „badawczym” tempie, przyspieszył kującym lewym prostym w drugiej rundzie. Następnej rundy już się doczekaliśmy, ponieważ Gadajew musiał się poddać z powodu kontuzji barku, a „Diablo” dopisał 54 wygraną w swojej karierze.

Łukasz Różański(7-0) natomiast, pokonał przez techniczny nokaut Węgra Andreasa Csmora (18-18,2) i po walce upominał się o Krzysztofa Zimnocha.

Czy Polscy pięściarze odpowiedzieli na pytanie czy są w stanie walczyć o najwyższe cele? Moim zdaniem dla Główki to jeszcze nie czas, natomiast pozostałe pojedynki utwierdziły w przekonaniu, iż polski boks także pod względem promotorskim przeżywa bardzo poważny kryzys.

Poniżej pełna rozpiska pojedynków z wynikami.

Waga junior ciężka

Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO) pokonał Siergieja Radczenkę (Ukraina, 6-1, 1 KO) jednogłośnie na punkty (77:74, 77:74, 77:74).
Krzysztof Włodarczyk (54-4-1, 38 KO) pokonał Adama Gadajewa (Niemcy, 17-14, 8 KO) w trzeciej rundzie przez techniczny nokaut.

Waga półciężka
Paweł Stępień (8-0, 7 KO) pokonał Bensona Mwakyembe (Tanzania, 11-4-1, 6 KO) w pierwszej rundzie przez nokaut.

Waga ciężka
Łukasz Różański (8-0, 7 KO) pokonał Andreasa Csomora (Węgry, 18-19-2, 14 KO) w drugiej rundziej przez techniczny nokaut.

Waga superpółśrednia
Przemysław Zyśk (6-0, 3 KO) pokonał Kevina Ongenae (Belgia, 10-5-1, 1 KO) w drugiej rundzie przez nokaut.

Waga średnia
Fedir Cherkashyn (Ukraina, 8-0, 5 KO) pokonał Artema Karasewa (Rosja, 9-33-2, 7 KO) w pierwszej rundzie przez nokaut.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.