STSport

W środę 29-go stycznia odbyła się konferencja prasowa organizacji Fight Exclusive Night, która w dniu 8-go marca na Stadionie Wrocław przeprowadzi swoją drugą galę Fight Exclusive Night 2. Konferencja miała miejsce w nowoczesnej sali prasowej Stadionu Wrocław we Wrocławiu i w całości poświęcona była nadchodzącemu wydarzeniu, a także planom na nadchodzący rok. Prasowy meeting prowadził znany wrocławski prezenter radiowy Andrzej Gliniak, a za stołem zasiedli prezesi Paweł Jóźwiak i Rafał Sawicki.

Nie byli oni osamotnieni, bowiem pochodząca z Wrocławia organizacja wspierana jest przez olimpijczyka, medalistę w zapasach, Damiana Janikowskiego, a także mistrza świata w Kickboxingu, Pawła Jędrzejczyka. Pomiędzy nimi zaprezentowała się inna postać sportowca znanego nie tylko na Dolnym Śląsku czy Polsce, ale także w Europie – olimpijski medalista w boksie, Wojciech Bartnik. Legenda polskiego boksu zamierza spróbować swoich sił w MMA i co więcej, będzie gwiazdą wieczoru, co ogłoszone było już wcześniej. Ta informacja spotkała się z ciepłym przyjęciem kibiców w całym kraju.

Pierwszą miłą wiadomością konferencji był fakt, iż dwie godziny wcześniej Prezes Paweł Jóźwiak został ojcem, a nawet był obecny przy porodzie swojej córki. Wyczerpany dotarł na konferencję w ostatniej chwili. To dobry znak, bo jego inne „dziecko”, czyli organizacja FEN jest nie mniej absorbująca i także wymaga ojcowskiej opieki. Determinacja jaką pokazał w tym trudnym i pamiętnym dla niego dniu, unaocznia jak ważnym jest dla niego i współpracowników powodzenie unikalnego projektu.

Paweł Jóźwiak, uchylił rąbka tajemnicy i odkrył częściowo plany organizacji. Prezes nie ukrywa ambicji swojego zespołu i faktu, że chce by produkt Fight Exclusive Night był jednym z wiodących nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Stąd kolejna, trzecia, gala odbędzie się w Londynie. Grupa FEN chce mocno stać na dwóch nogach, czyli stawia na MMA i walki w formułach uderzanych: K-1, Muay Thai, Sanda. Tym wyróżnia się ten projekt z tłumu gal MMA czy Kickboxingu jakie są organizowane niemal co weekend w Polsce. Rosną wymagania widzów i za tym trendem podąży FEN. Druga impreza już za niespełna 1,5 miesiąca, więc widzowie naocznie przekonają się jak może wyglądać wielkie widowisko.

Goście honorowi gali: Damian Janikowski i Paweł Jędrzejczyk podkreślali swoją pozytywną rolę i fakt lokalnego patriotyzmu – impreza jest we Wrocławiu i organizują ją wrocławianie. Dla nich i kibiców to ważne. To jeden z kluczowych punktów ich zaangażowania. Ten sam element zaznaczył także Wojciech Bartnik, mieszkający w podwrocławskiej Oleśnicy. Weteran boksu chce pokazać się swoim fanom. Chce także unaocznić młodzieży, że 47-latek potrafi być w formie i walczyć jak równy z równym z dużo młodszymi rywalami. Celem Wojciecha jest przyciąganie młodzieży do klubów, do trenowania. Wojtek marzy także o walce z Evanderem Holyfieldem i gorąco namawia zarząd FEN do realizacji takiego pomysłu. To jednak sprawa dalekiej przyszłości. Na tym etapie czeka go ciężki trening do gali i nauka wcześniej nieznanych mu elementów Jiu-Jitsu czy zapasów. W tej ostatniej materii pomaga mu Damian Janikowski i Rafał Petertil. Także Paweł Jędrzejczyk zaangażował się w pomoc oleśnickiemu wojownikowi.

Ta najbliższa przyszłość, to gala 8-go marca w hali Klubu Biznesowego na Stadionie Wrocław. Wiceprezes Rafał Sawicki do dwóch pierwszych znanych już zestawień dodał kolejne hitowe starcie do jakiego dojdzie na gali FEN 2, czyli walka Gerard „Black Dragon” Linder vs Tymoteusz „Omen” Świątek. To prawdziwa perełka na scenie polskiego MMA, a na pewno najważniejsze starcie w tym roku w wadze koguciej. Poza walką Bartnika i Chojnoskiej z Sylwią Juśkiewicz to jedna z niespodzianek Fight Exclusive Night 2.

Rafał Sawicki podkreślił dobrą współpracę organizacji z klubami z rejonu Wrocławia: Boi Team, Rio Grappling, Extreme Fighters a także innych. Zawodnicy walczący widowiskowo, z dużymi umiejętnościami, systematycznie dostawać będą szansę na arenie FEN. Organizacja chce kreować swoje gwiazdy spoza głównego main streamu, uwikłanego w wojny podjazdowe. FEN będzie walczyć jakością i stawia na lojalność zawodników, którzy jako priorytet traktują walki w Fight Exclusive Night. Właśnie dlatego kolejne szanse na gali dostają Patryk Grudniewski, Witold Fedyna czy debiutant Damian Komisarski. W walkach na zasadach K-1, wielki powrót na ring organizacja umożliwiła Radosławowi Pupinowi z pobliskiego Scorpiona Krępice. Mistrz świata z 1999 roku z Portugalii, czeka na nazwisko rywala, które zostanie ogłoszone na dniach. Inwestycją FEN jest zaangażowanie Piotra Rogosza, który po świetnym międzynarodowym debiucie i zwycięstwie przez nokaut, już 8-go marca stoczy walkę w Fight Exclusive Night. On także zna już nazwisko przeciwnika, ale czeka na podpisanie przez niego kontraktu.

Jak wynika z konferencji, organizatorów czeka nie lada wyzwanie, ogrom pracy przed galą i w kilka dni po niej. Do samej gali organizacja chce przeprowadzić trening medialny, szereg promocji gali, obiektu „Stadion Wrocław”, a także samego miasta Wrocław, które kojarzone jest przez kibiców Sportów Walki z dobrej strony, ponieważ to miasto z długą historią. Kolejną kartę historii zapisze Fight Exclusive Night 2 i kolejne widowiska sportowe FEN.

Poniżej prezentujemy kartę walk na obecnym etapie:

K-1 +95 kg: Radosław Pupin vs TBA
K-1 55 kg: Marta Chojnoska vs Sylwia Juśkiewicz
MMA +93 kg: Janusz Dylewski vs Michał Piszczek
MMA 80 kg: Piotr Rogosz vs TBA
MMA 77 kg: Damian Komisarski vs TBA
MMA 70 kg: Patryk Grudniewski vs TBA
MMA 66 kg: Witold Fedyna vs TBA
MMA 61 kg: Tymoteusz Świątek vs Gerard Linder
MMA Open: Wojciech Bartnik vs TBA

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.