STSport

Długo przyszło nam czekać na kolejną walkę Polaka w UFC. Mimo wszystko było warto! Dzisiaj pod banderą największej organizacji MMA na świecie zadebiutował Piotr Hallmann (14-1), który chociaż nie był faworytem, to pokonał ulubieńca gospodarzy Francisco Trinaldo (13-3), kończąc walkę w parterze. Obaj zawodnicy spotkali się na gali UFC Fight Night 28 w Belo Horizonte.

Walka rozpoczęła się bardzo spokojnie, było widać debiutancką tremę w poczynaniach „Płetwala”. Dopiero po upływie pierwszej minuty zaczęła się prawdziwa walka, a Hallmann został mocniej trafiony przez Trinaldo. Polak próbował w jakiś sposób dobrać się do skóry swojego rywala, który wyprowadzał wiele kopnięć i spychał Hallmanna do defensywy. Jego ataki przyniosły skutek i reprezentant Polski upadł na matę, ale udało mu się wstać. Niestety, nadal trwał napór ze strony Brazylijczyka i Hallmann był w tarapatach. Potężne ciosy na wątrobę robiły wrażenie na naszym zawodniku. Końcówka rundy była bardziej udana dla Piotra, który wreszcie zaczął wyprowadzać ciosy. Kilkanaście sekund przed gongiem Trinaldo sprowadził pojedynek do parteru. Runda pierwsza zdecydowanie dla reprezentanta Brazylii.

Drugie starcie szybko przeniosło się do parteru, gdzie Trinaldo nie jest wielkim wirtuozem. „Massarunduba” zdołał jednak wstać i znalazł się po chwili w dominującej pozycji, próbując założyć gilotynę. Kolejne minuty to „zapasy” przy siatce. Hallmann uderzał łokciami, a Trinaldo zaczął Polaka rozbijać. Po chwili bezczynności „Płetwal” sprowadził rywala do parteru i tam atakował potwornie zmęczonego Brazylijczyka. Zbliżała się końcówka drugiej rundy, a Piotr Hallmann postanowił zastosować kimurę i udało mu się!!! Polak zaskoczył wielu obserwatorów i zasmucił brazylijską publikę. Jego wygrana to wielki sukces dla polskiego MMA. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Już za kilkanaście dni w klatce będziemy mogli obejrzeć zmagania Daniela Omielańczuka (15-3) z Nandorem Guelmino (11-4-1). Polak zapowiada, że będzie świetnie przygotowany do nadchodzącej potyczki i fanów MMA czeka nie lada gratka. Gala UFC 165 odbędzie się kanadyjskim Toronto 21 września. Transmisja w Orange Sport.

boxingnews.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.