STSport

Jednym z ostatnich zestawień, jakie organizacja Fight Exclusive Night dopisuje do karty walk gali FEN 16 Warsaw Reloaded, która odbędzie się 11 marca na Torwarze, jest kickbokserski pojedynek wielokrotnego mistrza świata Piotra Bąkowskiego z białoruskim mistrzem Europy i Eurazji Vitalyem Kazakou. Starcie na zasadach K-1 odbędzie się w wadze do 61 kg.

39-letni Piotr Bąkowski to wielokrotny mistrz świata, Europy i Polski w formułach light-contact i full-contact. Swoją karierę zaczynał pod okiem pierwszego polskiego mistrza świata Piotra Siegoczyńskiego. Pochodzący z Piaseczna zawodnik stoczył blisko 600 pojedynków amatorskich w tych formułach, stając się jednym z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kickbokserów. Dwukrotnie sięgał po pas amatorskiego mistrza świata, ma też na koncie 14 tytułów mistrza Polski. Jako zawodowiec zdobywał trzykrotnie tytuł mistrza świata w full-contact federacji WKSF, WTKA oraz UFR, a teraz zadebiutuje także w zawodowym K-1. Jest też cenionym szkoleniowcem, wychował wielu mistrzów kraju, Europy i świata. Ponadto Piotr Bąkowski jest jednym z autorów ogólnopolskiej kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”, działa w kilku kickbokserskich organizacjach, a w wolnym czasie oddaje się swoim pozasportowym pasjom – dziennikarstwu i fotografii podróżniczej.

Starszy o dwa lata od Polaka reprezentant Białorusi Vitaly Kazakou jest doskonale znany polskiej publiczności, bowiem ścierał się już z czołówką krajowych zawodników – toczył walki z Michałem Królikiem, Cezarym Zugajem czy Bartoszem Batrą. W swojej bogatej karierze mierzył się z także z takimi wojownikami, jak choćby Marko Moisar z Estonii. Trenujący w znanym klubie Condor Grodno Kazakou ma na koncie 36 zawodowych walk K-1, w których odniósł 26 zwycięstw. Do jego największych sukcesów należą tytuły mistrza Europy i mistrza Eurazji oraz pas polskiej federacji BMAF. Karierę i treningi zaczynał u słynnego szkoleniowca Alfita Hakova w Grodnie.

Starcie Kazakou z Bąkowskim będzie jedną z najciekawszych międzynarodowych konfrontacji na warszawskim Torwarze z uwagi na duże doświadczenie obu zawodników. Obaj chcą potwierdzić swoją wartość, a klatkoring Fight Exclusive Night im to z pewnością umożliwi. W innych pojedynkach K-1 podczas gali FEN 16 Warsaw Reloaded również nie zabraknie emocji – Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z Arturem Bizewskim, a Marcin Szreder z Białorusinem Iharem Kamkou. Tego wieczora w klatkoringu FEN zadebiutuje również Radosław Paczuski.

Bilety na galę FEN 16 Warsaw Reloaded już do kupienia na Eventim.pl, KupBilet.pl oraz Ticketik.pl. Bilety VIP i zamówienia grupowe – tel. 601 877 229.

FEN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.