STSport

Mariusz Wach

Marisuz Wach jest zawodowym pięściarzem legitymującym się rekordem 41 walk, w tym 35 wygranych, 6 przegranych. W swoje karierze walczył z Wladimirem Klitschko, Alexandrem Povetkinem, czy pogromcą Mike’a Tysona, Kevinem McBride. Ojciec Mariusza Wacha, zdradził przed sześciu laty, w jednym z wywiadów, nieznany dotąd fakt o początkach swojego syna w sporcie. Co ciekawe, polski pięściarz wcale nie był zainteresowany boksem, lecz karate Kyokushin.

Mariusz urodził się 14 grudnia 1979 roku w Krakowie. Wychowywał się w wielodzietnej rodzinie, a w okresie dojrzewania stwarzał różne kłopoty, między innymi miał drobne kłopoty z prawem i nader często odwiedzał krakowskie komisariaty. Zdarzało mu się też walczyć niejednokrotnie na ulicy.
Do szkoły podstawowej chodził w Krakowie w Wolicy, ale do szkoły ponadpodstawowej już w Nowej Hucie. Pierwszym sportem, z jakim się zetknął Wach było Karate Kyokushin, które trenował w Krakowie. I to właśnie sztuka walki stworzona przez Masutatsu Oyamę na długo zagościła w życiu Mariusza Wacha. Dopiero potem był boks, praca na bramkach. Do boksu przekonywał Mariusza jego ojciec, który poświęcał mu dużo czasu i pilnował, by syn regularnie chodził na treningi.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.