STSport

Peter Sobotta – Niemiec polskiego pochodzenia – będzie walczył podczas MMA Attack 2. Będzie to już jego drugi występ na gali tej federacji. W listopadzie 2011 roku zawodnik zmierzył się z Borysem Mańkowskim i według decyzji sędziów przegrał, ale później zweryfikowano ten werdykt i uznano, że walka zakończyła się remisem.

Peter Sobotta to jeden z najzdolniejszych niemieckich fighterów. Szerszej publiczności dał się poznać w federacji UFC, gdzie stoczył trzy walki. Za oceanem wielkiej kariery jednak nie zrobił – przegrał wszystkie walki i rozwiązano z nim kontrakt.

Polscy fani mogą go kojarzyć z występu na gali KSW Extra z Dąbrowy Górniczej, która odbyła się we wrześniu 2008 roku. Pokonał wówczas przez TKO Kerima Abzailova – Polaka czeczeńskiego pochodzenia.

Ostatni raz na żywo w Polsce mogliśmy oglądać go w listopadzie 2011 roku podczas pierwszej gali MMA Attack na Torwarze w Warszawie. Jego walka z Borysem Mańkowskim była jedną z najlepszych i najbardziej efektownych tamtego wieczoru. Po dwóch rundach sędziowie zarządzili dogrywkę, po której uznali wyższość Polaka. Decyzja była o tyle kontrowersyjna, że to Sobotta był raczej stroną atakującą i dominującą. Mańkowski skutecznie i widowiskowo się bronił, ale mimo to decyzja pozostawiła niesmak. Jak się później okazało – słusznie. Niemiec złożył odwołanie i sześć tygodni po gali werdykt zmieniono na remis.

Zapraszamy do obejrzenia walki Petera Sobotty z Borysem Mańkowskim.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.