STSport

Rywalem dla pochodzącego z Zabrza polskiego fightera będzie Leon Edwards(14-3) – utalentowany angielski zawodnik, znany kibicom MMA w Polsce z pojedynku z Pawłem Pawlakiem którego pokonał po 3 rundach dobrego boju, pozbawiając tym samym Polaka kontraktu z amerykańskim gigantem. W UFC Edwards wygrał 6 z 8 pojedynków, większość przez decyzje, choć i TKO się przydarzyło, tak samo jak poddanie.

Peter Sobotta (17-5) natomiast łącząc dwa angaże w UFC stoczył 8 pojedynków, notując dokładnie tyle samo porażek co zwycięstw. Warto jednak nadmienić iż starty w UFC Petera od 2009 do 2010 roku należy oceniać z przymrużeniem oka, albowiem podczas ponownego angażu zawodnika w 2014 roku w amerykańskiej federacji, wygrał 4 z 5 pojedynków, jako o wiele dojrzalszy i generalnie mocniejszy zawodnik.

Pojedynek zapowiada się zatem arcy ciekawie i choć przeciwnik nie łatwy na Petera, to zwycięstwo nad nim, jeszcze bardziej powinno rozwinąć skrzydła polskiego fightera. Gala UFC Fight Night odbędzie się w Londynie, 18 marca na O2 Arenie.

Grzegorz Prokop

Categories: MMA, Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.