STSport

Jeden z najlepszych kickbokserów startujących regularnie w MMA Peter Graham (10-7, 9 KO) będzie rywalem Marcinem Różalskiego (5-2, 3 KO, 1 Sub) na gali KSW 28: Fighters’ Den, 4 października w Szczecinie. Pojedynek w kategorii ciężkiej poprzedzi dwie walki wieczoru szczecińskiego wydarzenia.

peter-graham

Australijski karateka może się pochwalić imponującym résumé w różnych dyscyplinach sportów walki. W kickboxingu „Szef” ma na koncie siedemdziesiąt dziewięć pojedynków, w boksie dwanaście, a w MMA siedemnaście zawodowych występów.

W ringach organizacji K-1 Graham pokonywał m.in. Marka Hunta, Pawła Słowińskiego, Alexeya Ignashova czy Badra Hariego. Tego ostatniego w 2006 roku brutalnie znokautował pamiętnym „kołowrotkiem”. Sześć lat temu Australijczyk rozpoczął regularne starty w mieszanej formule.

Po trudnym początku kariery w nowym sporcie i przegranych z bardziej doświadczonymi rywalami, od 2010 roku zawodnik IMC Australia zanotował dziewięć zwycięstw w jedenastu walkach. Na rozkładzie Graham posiada m.in. Aleksandra Emelianenko, znanego z KSW Konstantina Gluhova oraz Erika Prindle’a. W zeszłym roku był również finalistą turnieju Bellatora w wadze ciężkiej.

Dla 36-letniego Różalskiego starcie z zawodnikiem z kraju Kangurów będzie najpoważniejszym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. Pojedynek z tak utytułowanym rywalem to dla Polaka walka, na którą czekał w KSW od początku swojej drogi w największej polskiej organizacji.

Oprócz niezwykle ciekawie zapowiadającego się starcia Różalski vs. Graham, na szczecińskiej gali kibice zobaczą jeszcze pojedynek mistrzowski w kategorii ciężkiej z udziałem broniącego pasa Karola Bedorfa i Brazylijczyka Rollesa Gracie, starcie ulubieńca fanów Michała Materli z Jorgem Luisem Bezerrą oraz występy Macieja Jewtuszki, Rafała Moksa i Anzora Azhieva.

Początek transmisji w otwartym Polsacie o godzinie 20:00. Całą galę wraz z kartą wstępną będzie można oglądać od 19:00 w Polsacie Sport i na www.KSWTV.com.

źródło:KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.