STSport

Całkiem niedawno holenderski zawodnik MMA Alistair Overeem odzyskał swoją licencję na walki w Stanach Zjednoczonych, którą utracił kiedy wykryto w jego organizmie zawyżony poziom testosteronu. Teraz jednak jest zupełnie na odwrót…

Alistair Overeem

Alistair Overeem

W trakcie badań przeprowadzonych po gali UFC 156 wszyscy zawodnicy musieli oddać próbkę moczu i krwi. Właśnie ta krew Holendra przyniosła dość zaskakujące rezultaty. Okazało się, że Overeem ma za niski poziom testosteronu, obniżony o ponad 80 nanogramów.

Powodów może być kilka. Albo jest to specjalnie zrobione, żeby Holender mógł zdobyć pozwolenie na kurację testosteronową (powszechnie stosowaną przez zawodników UFC, w tym vitora Belforta i Dana Hendersona), albo też cierpi on an hipogonadyzm, czyli zaburzenia wydolności narządów płciowych.

Przypomnijmy, że na UFC 156 Overeem przegrał z Antonio Silvą. Holender wygrał pewnie dwie pierwsze rundy, jednak w trzeciej odsłonie zawiodła kondycja, co bezlitośnie wykorzystał Brazylijczyk, odsyłając byłego mistrza Strikeforce do krainy snów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.