STSport

Na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook, karateka Piotr Sawicki, były mistrz świata z Tokio w 1997 roku, reprezentant IKO Kyokushin Nakamura opublikował oświadczenie, w związku z apelem Polskiego Związku Karate. Publikujemy wpis Piotra Sawickiego w całości.

OSWIADCZENIE
W związku z publikacją APELU PZK w dniu 25 maja 2020 roku, która w sposób dorozumiany przedstawia moją osobę w złym świetle informuję iż nie wyrażam zgody na dalsze rozpowszechnianie pomówień, które godzą bezpośrednio we mnie w, moją rodzinę oraz w organizacje IKO Nakamura, którą z duma reprezentuje.
Założycielem IKO Nakamura jest Sosui Makoto Nakamura, który był uczniem Sosai Oyamy. Jest to dwukrotny Mistrz Świata w Karate Kyokushin, mistrz nokautu i prawdziwy wizjoner. Sosui Makoto Nakamura jest dla mnie mentorem i niedoścignionym wzorem
W chwili, kiedy zaproponowano mi dołączenie do organizacji IKO Nakamura, jako pierwszej osobie z poza Japonii byłem niezwykle dumny.
Moje przystąpienie do organizacji poprzedził pobyt w Japonii gdzie zostałem przyjęty przez Makoto Nakamura miałem okazję odbyć szereg treningów oraz poznać osobiście rodzinę Sosui Nakamura. dlatego wiem, że jest to osoba niezwykle szanowana, w społeczeństwie prawa, posiadająca ogromne umiejętności w karate kyokushin.
W związku z tym nie pozwolę nikomu obrażać Sosui Makoto Nakamura.
Kiedy przystępowałem do organizacji IKO Nakamura zapoznałem się jej regulaminem oraz 11 stopniową hierarchią. Regulamin ten przyjąłem i zaakceptowałem.
Tak już jest, że na prekursorów zawsze patrzy się z niedowierzaniem i zazdrością.
Kiedy 6 marca 1947 roku amerykański skoczek wzwyż Richard Douglas „Dick” Fosbury, który zapoczątkował styl skakania zwany flopem ( polega to na wygięciu ciała do tyłu i przeskoczeniu tyłem) po raz pierwszy wykonał taki skok świat sportu podszedł do takiego sposobu skoku ze sceptyzmem. Ale Richard Douglas „Dick” Fosbury, był wizjonerem
Tak jak wyżej pisałem wizjonerem jest także.Sosui Makoto Nakamura .
W tym miejscu zwracam uwagę, iż większość organizacji karate prowadzona jest przez prywatne osoby fizyczne, więc podkreślanie tego w przypadku organizacji IKO Nakamura jest wprowadzaniem w błąd sugerującym jakoby tylko w przypadku IKO Nakamura tak było.
Mimo niewymienienia mojej osoby z imienia i nazwiska wskazano mnie w przedmiotowym piśmie w sposób dorozumiany. Jestem jedynym karateką z Białegostoku, któremu certyfikat z uzyskanym stopniem wręczył Sosui Makoto Nakamura
Wbrew twierdzeniu, iż jestem „zapomnianym Karateką z Białegostoku” nie jestem chyba aż tak zapomniany skoro te same osoby, które w ten sposób mnie określają niedawno wręczały mi osobiście nagrody za długoletnia pracę na rzecz Polskiego Związku Karate ( fotografie nagród pod pismem) •Renomę buduje sie latami
Przez szereg lat dałem sie poznać, jako dobry zawodnik, członek Polskiej Kadry Narodowej Karate Kyokushin.
Oprócz osiągnięć sportowych, jakimi było zdobycie :
• Mistrzostwa świata
o I miejsce – Tokio 1997
• Mistrzostwa Europy
o I miejsce – Volos 1996, Gdańsk 1997, Saragosa 1998, Porto 2000
o II miejsce – Bukareszt 1995
• Mistrzostwa Ameryki Północnej
o I miejsce – 2000
• Mistrzostwa Polski
o II miejsce – Kielce 1994,
o III miejsce – Częstochowa 1993
Oprócz osiągnięć sportowych 4 krotnie otrzymałem odznakę od Ministra Sportu za ” Zasługi dla Sportu”
Kiedy przestałem być czynnym zawodnikiem brałem udział w szkoleniach i kursach, które systematycznie podnosiły moja wiedzę.
Uzyskałem. tytuły instruktora oraz trenera I i II klasy w karate kyokushin
Tak, więc próba umniejszenia mojej osobie i podważenia mojej wiedzy, wobec moich osiągnięć i poosiadanej wiedzy jest daremna.
Zarówno w świecie sportu jak i biznesu nie jest przyjęte .aby szef jednej organizacji mówił, w jaki sposób ma dobierać kadrę szefowi innej organizacji. W jaki sposób powoływać szefów oddziałów i w jaki sposób dobierać współpracowników.
To duża uprzejmość, gdy ktoś zwraca uwagę innym niezależnym od niego szefom organizacji jak kierować organizacjami.
Radzenie innym to chwalebna rzecz, ale aby radzić innym najpierw należy umieć radzić sobie ze swoimi wewnętrznymi problemami.
Oświadczam, iż nie miałem i nie mam żadnej wiedzy na temat tego, aby w klubach należących do IIKO Nakamura trenowały osoby mające zatarg z prawem.
Pisanie obszernego tekstu o IKO Nakamura a następnie zaraz pod tym wplatanie zdania o walkach 5 letnich dzieci dla pieniędzy mniej uważnego czytelnika może wprowadzić w błąd.
Jako rodzic, ojciec małego dziecka i sportowiec stanowczo odcinam sie od prób łączenia mojej osoby oraz IKO Nakamura z walkami dzieci za pieniądze.
Wskazywanie, iż PZK przystąpił do weryfikacji stopni na wniosek Ministerstwa Sportu nie jest poparte faktami.
Stopnie Dan w poszczególnych organizacjach weryfikują jedynie szefowie poszczególnych organizacji.
Nie jest zrozumiałe wskazywanie, iż PZK nie będzie respektować stopni osób z IKO Nakamura z USA Polski i Japonii.A z innych krajów?
PZK prowadzi listę stopni osób, które są członkami PZK.•PZK nie prowadzi listy Dan osób z poza PZK, bo w związku z ochrona danych osobowych nie posiada uprawnień do gromadzenia informacji, o osobach, które nie są zrzeszone w PZK.
Wszystkie osoby, które posiadają stopnie organizacji IKO Nakamura mogą być dumne zarówno z członkowstwa w tej szanowanej na świecie organizacji jak i z trudu, jaki włożyły podczas zdawania egzaminu na stopnie.
Na koniec zwracam uwagę, iż w przedmiotowym piśmie wskazano z imienia i nazwiska osoby, które podobno popierają to pismo, ale brak jest podpisów tych osób. Mam informacje, iż część tych osób nawet nie ma świadomości, iż użyto ich imienia i nazwiska w tym piśmie.
Bezrefleksyjne powielanie nieprawdziwych informacji zawartych w przedmiotowym piśmie naraża na szwank mój wizerunek, jako sportowca i trenera oraz stanowi atak na moje dotychczasowe osiągnięcia, do których doszedłem swoją ciężką pracą.
Przedmiotowe pismo traktuję, jako próbę odwrócenia uwagi od kryzysu wizerunkowego, jaki nastąpił po publikacji artykułów w prasie dotyczących części osób, które przygotowały to pismo.
Wszystkie osoby, które nie miały możliwości, aby w inny sposób sprzeciwić się użyciu ich nazwiska w przedmiotowym piśmie mogą to zrobić w komentarzu pod tym postem.
Osu Shihan Piotr Sawicki

Apel Polskiego Związku Karate

Źródło: Facebook

Comments are closed.