STSport

Joseph Benavidez to fascynujący fighter z kategorii koguciej. Ten niezwykle utalentowany zawodnik ma 28 lat, 163cm wzrostu i waży 62kg.Trenuje w Team Alpha Male, gdzie ćwiczą również Urijah Faber i Chad Mendes. W MMA stoczył 17 walk z czego 15 wygrał i 2 przegrał. Wcześniej walczył w organizacji WEC, a obecnie w UFC. Na rozkładzie ma takich zawodników jak: Eddie Wineland, Ian Loveland, Wagnney Fabiano,Miguel Torres, Danny Martinez,Jeff Curran. Jedyne przegrane w karierze zaliczył z Dominickiem Cruzem przegrywając dwukrotnie przez decyzję.

Joseph Benavidez

Joseph Benavidez

Najbliższą walkę stoczy na gali UFC on FX 2 – Alves vs. Kampmann z doświadczonym Japończykiem Yasuhiro Urushitani (19 – 4 – 6).
Joseph Benavidez prezentuje niesamowity, niezwykle widowiskowy styl walki podobny do stylu swojego partnera treningowego Urijah Fabera . Bije całymi seriami szybkich uderzeń połączonych z dynamicznymi kopnięciami. W walce stosuje nawet kopnięcia w wyskoku. Jego ulubioną techniką, którą poddaje rywali jest „duszenie gilotynowe”.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.