STSport

TIto Ortiz zmierzy się na gali UFC 148 z Forrestem Griffinem. Ta walka ma być dla 37-letniego zawodnika ostatnią w karierze.

Tito Ortiz to jeden z tych zawodników, którzy są twarzami Ultimate Fighting Champinship. W tej federacji walczył przez całą karierę. Zaczynał w 1997 roku podczas gali UFC 13. Od tamtej pory stoczył w oktagonach UFC 26 walk. Z których 16 wygrał i 10 przegrał. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że sportowy rozwój zawodnika trwał tylko do 2006 roku. Miał wówczas bilans 15 wygranych i 4 porażki, a w międzyczasie przez trzy lata był właścicielem pasa mistrzowskiego w kategorii półciężkiej.

Później jednak jego bilans zrobił się wręcz katastrofalny. Jego ostatnie 8 walk to tylko 1 zwycięstwo, 1 remis i aż 6 porażek! Gdyby zawodnik nie nazywał się Ortiz, a kibice nie darzyli go tak wielka sympatią, to z pewnością już dawno wyleciałby z hukiem z UFC. Jednak w związku z powyższymi czynnikami Popularny „Zły Chłopiec z Huntington Beach” dalej walczy i wciąż może liczyć na atrakcyjnych przeciwników.

Wydaje się jednak, że Ortiz ma świadomość, że jego forma sportowa pozostawia wiele do życzenia i raczej powinien zacząć myśleć o sportowej emeryturze niż następnych przeciwnikach. Można to wywnioskować między innymi po planach na przyszłość jakie snuje. Kilkanaście tygodni temu przyznał, że bierze lekcje aktorstwa i chciałby spróbować swoich sił w Hollywood.

Zanim jednak to nastąpi czeka go ostatnia walka. Jego rywalem ma być Forrest Griffin. Ma to być zamknięcie tryptyku, w którym zawodnicy biorą udział od 2006 roku. Wówczas podczas ich pierwszego starcia, lepszy – o włos – okazał się Ortiz, który niejednogłośnie na punkty pokonał swojego rywala. Ani zawodnicy, ani włodarze UFC nie mogli zostawić tego w taki sposób i zorganizowali rewanż. W 2009 roku lepszy okazał się Griffin, który wygrał…przez niejednogłośną decyzję sędziów. Czy po takich dwóch walkach można sobie wyobrazić lepsze pożegnanie z oktagonem dla Tito Ortiza niż jego walka właśnie z Griffinem? Raczej nie.

Pojedynek Ortiz vs Griffin na razie jest tylko umówiony, a poinformował o nim Ortiz za pośrednictwem swojego Twittera. Walka ma odbyć się na gali UFC 148, 7 lipca tego roku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.