STSport

Organizacja International Budokai Union Kyodo została stworzona przez Macieja Misiaka (czarny pas w Kyokushin, Kickboxing i Ju – Jitsu Specnaz). Jest to autonomiczna unia zrzeszająca z 65 krajów tj. Polska, Ukraina, Mauritius, Pakistan, Brazylia, Grecja, Rosja, Zjenodczone Emiraty Arabskie, Indie, Dania, Kazachstan, Francja, Maroko, czy Indonezja. Głównym celem KyodoKyokushin jest walka sportowa i trening realnej samooobrony. Niezwykle istorny w treninach jest również Kihon, Kata i Bunkai.

IBU KyodoKyokushin organizuje seminaria, międzynardowe turnieje, obozy sportowe i wiele innych działań na całym świecie.

KANCHO Maciej Misiak (czarny pas w Kyokushin, Kickboxing, Ju – Jitsu Specnaz) rozpoczął treningi w Tarnowie (Polska).
W 2009 roku Maciej Misiak zdecydował się na wyjazd do Japonii, aby uzyskać zgodę na utworzenie polskiej organizacji IKO Sosai. Został najmłodszym szefem oddziału w historii karate.
W 2010 roku Maciej Misiak został mistrzem Europy w kategorii Open. Następnie zdobył trzecie miejsce w Otwartych Mistrzostwach Świata Kyokushin w Tokio. W tym samym roku zorganizował seminarium z legendarnym wnukiem Sosai Masutatsu Oyama – Akirą oraz liderem IKO Sosai – Kancho Suzuki.
W 2011 roku Maciej Misiak zajął 3 miejsce w kategorii Kata Mistrzostw Świata w Karate Kyokushin.
W 2012 roku Maciej Misiak postanowił zakończyć szefowaniu organizacji IKO Sosai w Polsce.
W tym samym roku Maciej Misiak postanowił stworzyć własną Organizację – International Budokai Union KyodoKyokushin. Jego organizacja wciąż się rozwija. Istnieją już operatorzy Dojo z całego świata. Maciej Misiak wychował wielu mistrzów krajowych i europejskich, prowadzi seminaria w wielu krajach.
W 2019 roku roku KyodoKyokushin zorganizowało międzynarodowy turniej na Ukrainie, gdzie startowało około 700 osób, a także w Polsce w Siedlcach, w których uczestniczyło około 400 zawodników. Turniej w Siedlcach International Karate Turnament Polish Cup 2019 KyodoKyokushin połączony był z zawodową galą K-1 i MMA, na której odbyły się walki o pasy mistrzowskie w zawodowcy karate i K-1.
Z kolei w listopadzie 2019 roku odbył się Kyokushin Polish Championship 2019 w Wiśniowej Górze organizowany przez jednego z Branch Chief’ów KyodoKyokushin połączony z wieczorną zawodową galą MMA – WLC7 „Bad Blood” podczas, której doszło do zawodowej walki w Pro Karate o pas mistrzowski pomiędzy Mistrzem Świata Pro Karate Cem Senolem, podopiecznym Kancho Gerarda Gordeau, a Radosławem Kostrubcem (czarny pas Kyokushin, Judo). Walkę tą sędziował Kancho Maciej Misiak. Na gali tej doszło do pojedynku o pas mistrzowski WLC w formule K-1 pomiędzy innym wychowankiem Gerarda Gordeau Holendrem Florisem Hoek, a mistrzem świata w K-1 organizacji WLC i mistrzem świata w Muay Thai Sebastianem Kartasińskim. Pojedynek ten również sędziował Maciej Misiak.
Rok 2020, a konkretnie pandemia Koronawirusa pokrzyżowała organizacji International Budokai Union KyodoKyokushin wiele planów. Odwołane zostały Puchar Świata na Ukrainie, Mistrzostwa Polski i wiele innych międzynardowych turniejów.

Comments are closed.