STSport

W najbliższą sobotę Daniel Omielańczuk, zawodnik mieszanych sztuk walki, zadebiutuje w UFC. Po udanym występie innego reprezentanta naszego kraju, Piotra Hallmanna, apetyty polskich kibiców są duże. Transmisja gali UFC 165 w sobotę, 21 września, tylko w Orange sport!

Daniel Omielańczuk pomimo imponujących osiągnięć (rekord MMA 15-3-1) do niedawna pozostawał w cieniu innych, bardziej rozpoznawalnych zawodników. Ma 31 lat, pochodzi z Sokołowa Podlaskiego, w mieszanych sztukach walki występuje w wadze ciężkiej.

Po kiepskim początku w MMA (przegrał dwie z pierwszych trzech walk, obie na KSW), Omielańczuk zakasał rękawy i na efekty jego pracy nie trzeba było długo czekać. Z 16 ostatnich walk przegrał tylko jedną – z niepokonanym do dziś, choć mało aktywnym, Michałem Włodarkiem.

Ostatnie wyczyny Omielańczuka są tym bardziej imponujące, że Polak toczył pojedynki poza granicami naszego kraju (m.in. w Azerbejdżanie, Wielkiej Brytanii czy na Ukrainie), często występował w roli gościa, nie mogącego liczyć na wsparcie trybun. W Polsce bił się rzadko, choć znalazło się dla niego miejsce w rozpisce walk podczas głośnej, aczkolwiek mało spektakularnej, gali z udziałem Pawła Nastuli i Andrzeja Wrońskiego.

Rywalem Omielańczuka podczas gali UFC 165 będzie pochodzący z Austrii Nandor Guelmino. 37-letni „The Hun” liczy, że uda mu się powrócić na ścieżkę zwycięstw po przegranej z Joshem Barnettem na gali Strikeforce. Guelmino większość swoich walk (ponad połowę) wygrał przez poddanie, tylko trzy z szesnastu jego potyczek kończyły się decyzją sędziowską. Jak będzie w starciu z Polakiem?

Omielańczuk będzie chciał powtórzyć wyczyn Piotra Hallmanna, który w swoim debiucie w UFC zaprezentował się niezwykle efektownie. Po UFC Fight Night 28 został nagrodzony bonusem za poddanie wieczoru. Polak zarobił 50 tys. dolarów za efektowną kimurę założoną Francisco Trinaldo podczas gali, która w nocy z 4 na 5 września 2013 odbyła się w Belo Horizonte.

Gala UFC z udziałem Daniela Omielańczuka w Orange sport: sobota, 21 września, godz. 23:00

orangesport.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.