STSport

10 Marca na Warszawskim Torwarze, dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku. Znany z twardej głowy, niesamowitego serca do walki, Tymoteusz „Omen” Świątek(15-4) skrzyżuje rękawice z Pawłem „Trybsonem” Trybałą (3-3). Pojedynek zakontraktowany został na 3 rundy po pięć minut, w limicie wagowym do 80 kg!

Przypomnijmy, że w słynnym pojedynku z Victorem Marinho, Omen walczył w kategorii do 61kg!

Tymoteusz Świątek to zawodnik znany, doświadczony jak i kontrowersyjny. Na swoim koncie 19 zawodowych pojedynków, tylko 4 porażki. Wielokrotny fighter organizacji PL MMA, MMAC, FEN, wystąpił też w 3 edycji gali MMA Attack. Zawodnik miał swoje medialne 5 minut, gdy pokazał wręcz „maszynowe” serce do walki, padając dopiero w 5 rundzie w pojedynku o pas organizacji Fight Exlusive Night z Victorem Marinho. Od tamtego czasu, kariera zawodnika z Bochni stanęła na zakręcie, w międzyczasie wdarła się „afera” ze znęcaniem się nad kotem – wydawało się, że charakterny zawodnik nie wróci już do zawodowych startów w MMA, grono krytyków i hejterów Tymoteusza wówczas było ogromne. Do zawodnika pomocną dłoń dopiero wyciągnął Mirosław Okniński i choć ostatecznie Świątek na PL MMA 75 wystąpił za darmo, to jego powrót do MMA stał się faktem. Co do samej walki na PL MMA 75 nieprzygotowany do walki Tymoteusz, został rozcięty przez Mariana Ziółkowskiego i nie chciał poddać się nawet opiece medycznej krzycząc „jestem urodzonym gladiatorem”.

https://www.youtube.com/watch?v=l9fidM0GVH8

Paweł „Trybson” Trybała swą „celebryckość” zaczął od reality show – od programu Warsaw Shore, gdzie dał się poznać jako imprezowicz, pokazując rozwiązły i niezobowiązujący styl życia, wraz ze swoją obecną żoną – Elizą Wesołowską. Po owym epizodzie, udziale w programie „Kuba Wojewódzki Show” popularny już „Trybson” zajął się karierą MMA i choć postać ta budzi cały czas skrajne emocje, trzeba przyznać, iż za sporty walki wziął się solidnie i pełną parą, trenując u boku Mirosława Oknińskiego. Do tej pory występował na galach PL MMA, gdzie odniósł 3 zwycięstwa odpowiednio: z Łukaszem Stojanowskim (1-2), Dawidem Wysockim (1-1) i Pawłem Bolanowskim (0-5) i 3 porażki: z Danielem Markowskim (0-1) , Pawłem Niedźwiedziem (5-3) i Mateuszem Sniadałą (2-2) – zostając jednak zdyskwalifikowanym, poprzez zadanie nieprzepisowego kopnięcia w parterze. O Pawle Trybsonie, głośno było również odnośnie medialnego konfliktu z Marcinem Najmanem, oraz porachunkami z kibicami Zagłębia Sosnowiec.

Jak widzicie szykuje się nam prawdziwe medialne starcie i choć ciężko je nazwać „freakiem” to na miano „show fightu” jak skomentował pojedynek promotor organizacji FEN Paweł Jóźwiak w programie MMAnews.live, na takie miano pewnością zasługuje.

Gala FEN odbędzie się 10 marca na warszawskim Torwarze. Bilety do kupienia dostępne w internetowym systemie, można kupić tutaj: http://fen-mma.com/bilet/

Grzegorz Prokop

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.