STSport

3 marca na UFC on Fuel TV 8 czekają nas emocjonujące pojedynki! Jak poinformowało UFC, na gali w Saitama Super Arena spotkają się dwaj potężni średni, Yushin Okami i Hector Lombard.

Hector Lombard

Hector Lombard

Japończyk po dwóch nieszczęśliwych przegranych z Andersonem Silvą i Timem Boetschem zanotował dwie wygrane, z Buddym Robertsem i Alanem Belcherem. Może i Okami nie należy do najbardziej emocjonujących zawodników, jednak zdecydowanie jest jednym z najbardziej skutecznych, wszak od dobrych kilku lat jest uważany za czołowego średniego i jak na razie nie wielu było mu się w stanie przeciwstawić.

Judoka Lombard po kilku latach dominacji, kiedy to udało mu się zdobyć m. in. mistrzostwo Bellatora, wreszcie zadebiutował w UFC. Początki nie były jednak wesołe. Lombard, który według wielu miał być najgroźniejszym przeciwnikiem Andersona Silvy, dość słabo zaprezentował się przeciwko Timowi Boetschowi i przegrał przez niejednogłośną decyzję. Szybko jednak udało mu się nadrobić straty i 14 grudnia posłał do krainy snów mocnego Rousimara Palharesa.

Oprócz tego dane nam będzie zobaczyć byłego mistrza DEEP i Sengoku, Mizuto Hirotę. Japończyk stoczy swój pierwszy pojedynek w wadze piórkowej (dotychczas toczył walki w wadze lekkiej). Hirota całkiem niedawno zadebiutował w Stanach Zjednoczonych, gdzie po bardzo wyrównanej walce przegrał przez decyzję z Patem Healym. Przeciwnikiem zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni będzie brazylijski grappler, Rani Yahya. Dla byłego pretendenta do tytułu WEC będzie to trzeci pojedynek pod banderą UFC.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.