STSport

Już w najbliższą sobotę, 18. stycznia 2014 r. w SP 1 przy ul. Hezjoda w Poznaniu odbędą się ogólnopolskie warsztaty dla trenerów piłki nożnej FootballPro Coaching, organizowane przez Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa oraz Akademia Piłkarska Falubaz. Szkoleniu będzie przewodzić hasło: „Rola detali w prowadzeniu jednostki treningowej”.

Warsztaty zostały podzielone na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. Część pierwszą otworzy wykład Miłosza Stępińskiego, członka sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski U-21. Wygłosi on prelekcję zatytułowaną „Metodyka nauczania poszczególnych elementów technicznych”. Tuż po nim, w rolę wykładowcy wcieli się trener takich klubów jak Lech Poznań, Zagłębie Lubin czy Polonia Warszawa – Czesław Michniewicz. W swoim wystąpieniu odpowie on na pytanie, jak przygotować młodych piłkarzy do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej.

Organizujemy warsztaty z myślą zarówno o trenerach Akademii, jak i pozostałych  szkoleniowcach w naszym kraju. Chcemy tym samym podkreślić, jak dużą rolę w piłkarskim szkoleniu odgrywa odpowiednie przygotowanie, profesjonalna wiedza oraz umiejętności, trenera do pracy z dziećmi i młodzieżą. Trzeba pamiętać, że sukces zawodnika jest także sukcesem jego coacha – mówi Marek Pawłowski, Dyrektor ds. Sportu w Akademii.

W programie konferencji nie zabraknie także zajęć praktycznych, które odbędą się na hali sportowej. W tej części, swoje umiejętności zaprezentuje m.in. Marcin Sasal – trener Reprezentacji Polski U-19. Przedstawi on zagadnienia: „Środki treningowe w nauczaniu i doskonaleniu gry obronnej” oraz „Wypracowanie przewagi w pojedynkach 1:1 i 2:1”.
W trakcie warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się też z tajnikami uderzenia piłki wewnętrznej częścią stopy czy nauczyć podejmowania odpowiednich decyzji w sytuacjach boiskowych.

W ramach FootbalPro Coaching stawiamy głównie na praktykę, stąd ponad 4 godziny zajęć na hali, z takim fachowcami jak: Marcin Sasal czy Mirosław Stępiński. Ponadto trenerzy z Akademii Piłkarskiej Reissa podzielą się swoimi doświadczenia oraz wiedzą w trakcie specjalnego Live Pitch: „Taktyka w początkowych etapach szkolenia”  i zaprezentują przed gremium eksperckim. Zdobyta wiedza ma przyczynić się do podniesienia kwalifikacji, a przede wszystkim jakości pracy trenerów głównie w najmłodszych kategoriach wiekowych – powiedział Piotr Matecki, Prezes Zarządu Akademii.

 

Categories: Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.