STSport

W ubiegły weekend oprócz eventów najwyższej światowej klasy, jak KSW (co prawda w Dublinie, jednak produkt Polski) i UFC 118 Gdańsk w naszym kraju odbyło się wiele mniejszych imprez związanych z MMA i K1. I tak oto w sobotę w Mińsku Mazowieckim odbyła się gala Grappler Night na której w najciekawszym pojedynkiem miało być starcie Grzegorza „Guśka” Białasa (8-12) i Grzegorza Gałązki (4-2) o pas BMAF. Kontuzja pokrzyżowała plany „Guśkowi” w dojściu do swojego upragnionego celu, a jego miejsce zajął fighter z Ukrainy, Michaił Kurcz, mistrz swojego kraju w Kicboxingu, mający za sobą również wiele pojedynków w boskie tajskim. Po za tym Kacper Miąsko (4-2) zwyciężył z Sergiuszem Uzarkiem (1-5) decyzją sędziowską, choć niejednogłośną. Pozostałe pojedynki.

Karta wstępna:
57 kg: Kacper Gadomski pokonał Dominika Kaima przez decyzję sędziów – walka K-1
56 kg: Paulina Jurzysta pokonała Julię Paździoch przez decyzję sędziów

Karta główna:
66 kg: Tomek Smyk pokonał Mateusza Kubła decyzją sędziów
112 kg: Robert Wodzyński pokonał Marcina Frankiewicza przez poddanie (kimura) – walka BJJ No Gi
68 kg: Kacper Miąsko pokonał Sergiusza Uzarka przez niejednogłośną decyzję sędziów
93 kg: Lukasz Roszkowszki pokonał Norberta Bartogowskiego przez decyzję sędziów
72 kg: Maciej Kierzkowski pokonał Andrzeja Miąsko przez poddanie (uderzenia w parterze) w trzeciej rundzie
81 kg: Patryk Szyszko pokonał Macieja Baczkowskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów – walka K-1
77 kg: Damian Majewski pokonał Artura Świdurskiego przez decyzję sędziów

Walki wieczoru:
+91 kg: Tomasz Płochocki zremisował z Łukaszem Lipińskim – charytatywna walka w boksie

Walka o pas mistrza państw nadbałtyckich BMAF:
72 kg: Marcin Gałązka pokonał Michaiła Kurcza przez poddanie (duszenie zza pleców) w pierwszej rundzie

 

W Wiśniowej Górze natomiast, odbyła się druga edycja gali Warriors of life championship, na której cała redakcja STsport.pl była obecna. Ciekawszymi pojedynkami na tym evencie, były pojedynki : mistrza Świata, Europy w Kyokushin – Cama Cenola (zwyciężył w Hubertem Ziółkiem w 2 rundzie przez nokaut) Kamila Bazelaka(7-9), (zwycięstwo przez TKO w pierwszej rundzie z Piotrem Zaborskim 0-1), Wojciecha Bulińskiego (12-2) (zwycięstwo w 1 rundzie nad Dariusem Patrauskasem 0-1) czy Radosława Kosturbca (0-2) w starciu z bokserem Sławomirem Sałkiem (1-0). Walką wieczoru za to, było starcie Mariana Strusa (3-1) z Tytanu Zamość z amatorskim mistrzem świata WTKA – Adrianem Bobrem (1-1) z MMAtadres Katowice. Po emocjonującej, zaciętej i bezpardonowej walce zwyciężył Marian Strus poprzez duszenie za pleców, zdobywając statuetkę walki wieczoru, choć i Bober momentami wyraźnie przeważał nad zawodnikiem z Zamościa. Gościem honorowym gali był Gerrard Gordeau, legenda UFC.

Wyniki: WLC2 – Warriors of Life Championship „Bloody Revenge”

             

Mistrz olimpijski natomiast Szymon Kołecki (3-0) wygrał z Łukaszem Łysoniewskim (0-3) choć w pierwszych sekundach walki Kołecki padł na deski, po mocnym, kontrującym lewym sierpowym Łukasza. Szymon, jednak przetrwał opały i zwyciężył przez TKO w pierwszej rundzie pojedynku zadając ciosy w parterze, na gali w kopalni soli Wieliczka organizowanej przez Tomasza Babilońskiego – Underground boxing show.

Grzegorz Prokop.

Categories: MMA, Sporty walki 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.