STSport

Organizatorzy gali MMA Strefa Walk „Starcie Polsko – Ruskie”, która odbędzie się w piątek 28 października w hali warszawskiego „Torwaru” informują o nowym zestawieniu w walce wieczoru. Główny pojedynek stoczą Michał Wlazło z gdańskiego klubu GKS „Corpus” i Rosjanin Denis Komkin z Action-Force Fight Team z St. Petersburga. Ten pojedynek będzie zwieńczeniem meczu Polska vs. Rosja i zarazem piątym rozstrzygającym o wyniku tegoż starciem.

Polak jest wielokrotnym mistrzem Polski Muay Thai, Mistrzem Europy UPKA na zasadach K-1. Gdańszczanin nie ma wielkiego doświadczenia w MMA, ale dostał już propozycję na walki np. z Alexandru Lungu, ważącym 170 kg zawodnikiem z Rumunii, niestety nie doszła ona do skutku w 2010 roku. W 2007 roku przegrał jedyną walkę w MMA z Przemysławem Biskupem z Poznania. W swojej karierze pokonał wielu dobrych zawodników w tym na krajowym podwórku wygrał z Danielem Omielańczukiem z Palestry Warszawa.

Denis Komkin to bardzo agresywnie walczący zawodnik najlepszego klubu z St. Petersburga w Rosji, uchodzącego też za jeden z najlepszych w Rosji. Rosjanin to weteran gal MMA Bushido i M-1 Global. Stawał do walki z wielkimi nazwiskami europejskiego MMA, jak Stefan Struve, Moise Rimbon, Tadas Rimkevicius. Pod koniec 2009 roku zawodnikiem zainteresowała się amerykańska Strikeforce i podpisano wstępne porozumienie na początku 2010 roku. Niestety w ogniu walk managerów i sprzedaży organizacji nie udało mu się w niej zawalczyć. Zawodnikiem tym zainteresowany jest także Bellator i nie wykluczone, że Komkin już wkrótce zagości w trzeciej co do wielkości organizacji MMA na świecie.

Jednocześnie organizatorzy stawiają na pokerowe rozwiązanie, dzięki pomocy jednego z europejskich promotorów, zwycięzca walki wieczoru otrzyma szansę występu przeciwko legendarnemu Bobowi Sapp w lutym 2012 roku. Jest to nagroda za męską odwagę i wsparcie w bardzo trudnej sytuacji promotorów gali. Zarówno jeden jak i drugi fighter pokazali, że mają to czego brakuje tym, którzy w MMA widzą tylko możliwość łatwego zarobku.

Więcej szczegółów i pełna karta walk zostanie zaprezentowana podczas konferencji i ważenia w dniu 27 października w hali „Torwar” o godzinie 13.00. Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkie wszystkie media na konferencję, a fanów do hali „Torwar” w piątek 28 października.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.