STSport

To niezbyt dobra wiadomość dla fanów MMA, którzy nie mają dostępu do kanału Polsat Sport. Telewizja Polsat na swoim otwartym kanale transmisję rozpocznie dopiero o godzinie 22:25, czyli zobaczymy najprawdopodobniej tylko trzy ostatnie walki. Transmisja w Polsacie Sport rozpocznie się wraz z początkiem gali – o godzinie 20:30.

Powoli zaczynaliśmy się przyzwyczajać do tego, że gale KSW goszczą kilka razy do roku na otwartym kanale Polsatu. Tak było chociażby podczas gali KSW 17, która była transmitowana w całości. Tym razem jednak zapadła inna decyzja. Na otwartym Polsacie obejrzymy najprawdopodobniej tylko trzy walki – Artur Sowiński vs Curt Warburton, Jan Błachowicz vs David Branch oraz Marcin Różalski vs Jerome Le Banner. Pozostałe cztery walki czyli Anzor Azgiev vs Cengiz Dana, Kamil Bazelak vs Kamil Waluś, Maciej Jewtuszko vs Dean Amasinger oraz Karol Bedorf vs David Oliva zostaną pokazane tylko w kanale tematycznym – Polsat Sport.

Czy podyktowana jest taka decyzja? Oglądalnością, czyli pieniędzmi. Tradycją stało się już, że gale największą widownie przyciągają właśnie w swoich kulminacyjnych momentach, czyli na ostatnich i z założenia najciekawszych walkach. Gdy walczy Mariusz Pudzianowski czy Mamed Khalidov to widownia sięga kilku milionów. Tym razem takiego wyniku na pewno nie da się osiągnąć, bo co prawda Jerome Le Banner, Marcin Różalski czy Jan Błachowicz to uznane marki w świecie sportu, ale nie rozbudzają takiego entuzjazmu przeciętnych odbiorców jak chociażby sportowiec i trochę celebryta – Pudzianowski.

Co telewizja Polsat zaserwuje nam zamiast pierwszych walk KSW 18? Przeciętny amerykański film akcji – Ja, Robot. Na szczęście Polsat Sport jest dostępny nie tylko na platformie cyfrowej stacji, ale również w wielu sieciach kablowych, więc przynajmniej część zainteresowanych może obejrzeć galę w całości. Co mają zrobić pozostali? Cała gala będzie transmitowana w internecie za pośrednictwem serwisu ipla. Opcja ta jest płatna, ale niewiele – jeżeli zdecydujemy się na płatność przelewem, to będzie nas to kosztować 7 złotych, a SMS-em – 11 złotych i 7 groszy. Szczegóły możecie poznać tutaj: KSW przez ipla.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.