STSport

Całkiem niedawno liczne media zajmujące się MMA ogłosiły, że na UFC 156 mają skrzyżować rękawice dwaj zawodnicy – Brytyjczyk Vaughan Lee oraz były mistrz WEC w wadze piórkowej, Urijah Faber. Zestawienie to wywołało wiele kontrowersji. Starcie byłego mistrza Fabera z mało doświadczonym, mającym zaledwie 3 walki w UFC (w tym dwie przegrane!) Lee? Przecież to kompletny mismatch!

Urijah Faber

Urijah Faber

Informacje szybko zdementował Brytyjczyk w wywiadzie dla magazynu Fighters Only:

To jest plotka, nie dostałem żadnych informacji o UFC, także to tylko pogłoska, dzięki której zyskałem wielu fanów na Twitterze. Tak w ogóle, to dowiedziałem się przez Twittera, że mam walczyć z Faberem. Ludzie pisali mi „No, walczysz z Faberem”, a ja na to odpowiadałem „Tak? To super!”. To tylko plotka, nie dostałem żadnej propozycji.

Vaughan Lee ma na razie średnio udaną karierę w UFC. Po wyrównanej, ale niestety przegranej, walce z Chrisem Cariaso, Lee odkuł się poddając w pierwszej rundzie niegdysiejszą gwiazdę japońskiego MMA, Norifumiego „Kida” Yamamoto. Niestety passy nie podtrzymał, bo w lipcu przegrał z T.J. Dillashawem przez poddanie w pierwszej rundzie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.