STSport

Dana White poinformował za pośrednictwem Twittera, że walką wieczoru podczas gali UFC on FOX 3 będzie pojedynek wagi lekkiej pomiędzy Natem Diazem, a Jimem Millerem. Gala odbędzie się 5 maja w New Jersey.

Nate Diaz walczy ostatnio z różnym szczęściem. Jego ostatnie 10 walk to 5 zwycięstw i 5 porażek. Jednak wyraźnie wychodzi na prostą, bo dwie ostatnie walki wygrał. W ostatniej walce na gali UFC 141, w której wypunktował Donalda Cerrone, pokazał się z najlepszej możliwej strony. Pobił rekord celności ciosów, a dodatkowo całkowicie zdominował w stójce, uznawanego za świetnego strikera, Cerrone.

Jego rywal był już bardzo blisko szczytu. Wygrał 7 walk z rzędu i mówiono, że jeżeli wygra jeszcze jedną, to dostanie szansę starcia o pas mistrzowski. Okazało się jednak, że 8 wygranej nie było, bo na jego drodze stanął Benson Henderson, który pokonał go na punkty podczas UFC Live: Hardy vs Lytle. Droga w górę zaczęła się dla niego od nowa. Pierwszym stopniem było starcie z Melvinem Guillardem  20 stycznia tego roku na gali UFC on FX1. Mller pokonał ten stopień bez większego problemu poddając rywala po niewiele ponad dwóch minutach pierwszej rundy.

Będzie to starcie dwóch bardzo dobrych zawodników, którzy wciąż jednak czekają na swoje największe sukcesy. Jedno jest pewne – walka na pewno będzie bardzo efektowna. Nate Diaz aż 8-krotnie zbierał różne bonusy (3 razy za Poddanie Wieczoru 5 razy Walkę Wieczoru), Jim Miller zgarniał wyróżnienia 3-krotnie, wszystkie za Poddania Wieczoru.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.