STSport

Będzie to bez wątpienia historyczna gala MMA w Polsce na której zmierzą się legendy zapasów i Judo.

Paweł Nastula to mistrz olimpijski, dwukrotny mistrz świata i trzykrotny mistrz Europy w Judo.

Andrzej Wroński był złotym medalistą olimpijskim w zapasach w Seulu (1988) i Atlantcie (1996).

Nastula po raz szósty stanie do walki MMA, a Wroński dopiero w mieszanych sztukach walki debiutuje. Pomimo 46 lat medalista olimpijski w zapasach jest w świetnej formie.

Wieczór Mistrzów: Nastula vs Wroński

Wieczór Mistrzów: Nastula vs Wroński

Od kilku lat trenuje zawodników MMA, uczy ich zapasów, także na co dzień ma do czynienia z adeptami tej formuły. Przed walką z Nastulą sporo pracował nad boksem, który miał wcześniej  fatalny, ale mimo wyraźnej poprawy tej płaszczyzny walki nie zamierza  z Nastulą walczyć w stójce tylko go obalić i skończyć w parterze. W jaki jednak sposób poddać w parterze mistrza Judo, dla którego parter to specjalność?

http://youtu.be/nObJjK5s5Mg

Prawdziwa gratka dla wielbicieli sportów walki!

Radości zresztą nie zabraknie przez cały wieczór, bowiem hitowy pojedynek poprzedzą następujące walki:

– w kategorii 88 kg: Marek Kowalczyk (Ronin Rold Team Koszalin) – Ireneusz Cholewa (Wygra Gym Częstochowa)

Kowalczyk to aktualny mistrzem Polski w submission fighting, srebrny medalista New York Open w brazylijskim Jiu Jitsu, doświadczony zawodnik wywodzący się z BJJ. Ma już trzy zwycięstwa w MMA.

Cholewa sportową karierę rozpoczynał od zapasów wolnych. Jego pierwszym trenerem był Krzysztof Kułak, medalista mistrzostw Polski i zdobywca Pucharu Polski w grapplingu.

– w kategorii 105 kg: Piotr Piotrowski (Nastula Team Warszawa) – Szymon Bajor (Spartakus Rzeszów)

Piotrkowski- wywodzi się z Oyama Karate. W tym roku zdobył tytuł mistrza Polski seniorów w Oyama Karate. Dwukrotnie triumfował w mistrzostwach Polski Karate Kyokushin. Na co dzień jest policjantem, funkcjonariuszem grupy antyterrorystycznej.Piotr Piotrowski znokautował bez problemów zwycięzcę amatorskiego Pucharu KSW Kamila Walusia.

http://youtu.be/TjUxgrBVkOo

Bajor jest przedstawicielem rosyjskiej szkoły walki sambo, także policjantem. Medalista mistrzostw Polski w grapplingu, uczestnik wielu gal zawodowych MMA.

– w kategorii 115 kg: Daniel Omielańczuk (Palestra Warszawa) – Jakub Bresiński (Ankos zapasy Poznań)

Omielańczuk zaczynał w muay tai, zdobywał mistrzostwo Polski w tej formie walki oraz medale mistrzostw świata.

Bresiński ma na koncie półfinał mistrzostw Polski w boksie. Walczył w muay tai oraz w zapasach stylu wolnego, uczestniczył w największych w Europie galach MMA.

– w kategorii 110 kg: Andrzej Radomski (Dragon Koszalin) – Ryszard Andruszko (Jopek Gold Team Piła)

Radomski jest weteranem sportów walki (50 lat!) dwukrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich w Seulu i w Barcelonie. W Barcelonie wywalczył piąte miejsce. Czwarty zawodnik mistrzostwa świata w zapasach.

Andruszko wywodzi się z vale tudo i brazylijskiego juu-jitsu, trzeci zawodnik tegorocznych mistrzostw Polski w brazylijskim ju-jitsu.

Transmisja na żywo tylko w telewizji Sportklub w sobotę od godziny. 21:00

źródło:Boxingnews

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.