STSport

105-letni Japończyk Hidekichi Miyazaki, który pobił rekord świata w swojej kategorii wiekowej w biegu na 100 metrów, chciałby zmierzyć się na bieżni z najszybszym człowiekiem na planecie Jamajczykiem Usainem Boltem.

Hidekichi Miyazaki Usain Bolt

-Zawsze marzyłem o tym, aby ścigać się z Boltem. Dwa-trzy lata temu Bolt przyjechał do Japonii i chciał się ze mną spotkać. Ktoś próbował się ze mną skontaktować w tej sprawie, ale nie było mnie w domu. Bardzo tego żałowałem
— powiedział Miyazaki agencji AFP.
Japończyk, nazywany „Golden Boltem”, nie był zadowolony z ustanowionego przez siebie rekordu w kategorii do 105 lat – 42,22 s.
-Biegłem tak wolno, że aż łzy pojawiły się w moich oczach. Jestem jednak dumny z mojej kondycji fizycznej. Będę jeszcze ciężko trenować, bo wyznaczyłem sobie cel: 35 sekund. Mogę jeszcze biegać szybciej— podkreślił Japończyk, który w 2010 roku pobił zachowany do dziś rekord świata stulatków – 29,83 s.
Filigranowy sprinter z Kioto (153 cm wzrostu, 42 kg wagi) zaczął uprawiać sport w wieku… 90 lat. Trenuje biegając po parku z plecakiem, do którego wkłada kilogramowy ciężarek. A przed każdym ważnym startem ucina sobie drzemkę.

źródło: PAP

Categories: Filmy, Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.