STSport

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta w Ełku przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4 odbyła się konferencja prasowa przed galą boksu zawodowego w Ełku,która odbędzie się 17 listopada 2012 roku.

Dariusz Snarski

Dariusz Snarski

Na konferencji prasowej pojawili się bokserzy Dariusz Snarski, Robert Świerzbiński, Marcin Najman i strongman Kamil Bazelak. Jak poinformowali organizatorzy grupa NG Promotions w listopadowej walce wieczoru wystąpi weteran ringów zawodowych Dariusz Snarski mający na swoim koncie 65 walk ( 32 wygrane w tym 6 przez K.O i  31 przegranych). Ostatnią walkę stoczył 19 grudnia 2010 na gali boksu zawodowego w Białymstoku wygrywając na punkty z  Krzysztofem Cieślakiem. Walka w październiku będzie jego wielkim powrotem na ring.

Na gali zobaczymy również strongmana i karatekę Kamila Bazelaka, który stoczy walkę w formule K-1. Będzie to jego debiutancka walka w takim systemie. Dotychczas „Vanderlei” próbował swoich sił w zawodach karate, boksu, wrestlingu i MMA. Podczas swojej ostatniej walki na KSW18 doznał kontuzji kolana, która przyczyniła się do jego porażki. Przez kilka miesięcy przechodził rehabilitację, a zbliżający pojedynek będzie jego powrotem do rywalizacji w sportach walki. Zanim jednak Kamil Bazelak zawita do Ełku będzie musiał najpierw skrzyżować rękawice na gali boksu zawodowego w Częstochowie, gdzie 27 października będzie walczył  również w formule K-1.

Na gali NG Promotions jak zapowiedział podczas konferencji Marcin Najman mają walczyć również bokserzy ze „stajni” Andrzeja Gmitruka. Prawdopodobnie zobaczymy również wicemistrza świata w boksie Marcina Siwego, który zaliczył już swój pierwszy sukces zawodowy wygrywając przez TKO w pierwszej rundzie z Aliaksandrem Makaranką. Marcin Siwy w lutym zeszłego roku stoczył również pokazową walkę zawodową ze strongmanem Kamilem Bazelakiem, którą komentował na żywo Jerzy Kulej.

W Ełku zaprezentują się również zawodnicy MMA z klubu Mariana Zawadzkiego, którzy stoczą dwa zawodowe pojedynki w tej formule.

Gala boksu zawodowego w Ełku jest kolejną galą organizowaną przez promotorów z NG Promotions Łukasz Głowackiego i Marcina Najmana. Poprzednie odbyły się w Skarżysku Kamiennym i Częstochowie. Patronatem honorowym galę objął Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz, a na konferencji prasowej pojawił się wiceprezydent miasta Artur Urbański . Gala będzie transmitowana na żywo w telewizji Orange Sport. Patronem medialnym są portale boxingnews.pl i stsport.pl.

Cała impreza poświęcona jest pamięci mistrza olimpijskiego Jerzego Kuleja…

Categories: Boks, K-1 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.