STSport

Mark Munoz doznał kontuzjo łokcia i nie będzie mógł zmierzyć się Chaelem Sonnenem podczas UFC on Fox 2 28 stycznia. Zamiast niego do pojedynku stanie Brytyjczyk – Michael Bisping. Zwycięzca tego pojedynku dostanie szansę walki o tytuł z Andersonem Silvą – to akurat nie uległo zmianie.

Kontuzja Munoza wprowadziła sporo zamieszania do karty walki UFC on Fox 2. Początkowo Michael Bisping – miał walczyć z Demianem Maią na tej samej gali. W związku z tym Maia pozostawał bez przeciwnika. Jednak ledwie kilka godzin po ogłoszeniu urazu  i zmian personalnych w co-main evencie, Dana White na Tweeterze poinformował, że rywalem Demiana będzie, niepokonany do tej pory, Chris Weidman.

Wracając jednak do walki Sonnen vs Bisping, to pomimo zmiany obsady tego starcia szefowie UFC zadecydowali, że zwycięzca dostanie walkę o tytuł z Andersonem Silvą. W takim jednak wypadku to Sonnen urasta do rangi głównego faworyta tego starcia. Pojedynek z Munozem, który został sklasyfikowany w pierwszej 10 najlepszych zawodników UFC 2011 roku, na pewno byłby bardziej wyrównany i zacięty.

Kiedy walka o tytuł z Silvą? Tego jeszcze nie wiadomo, bo mistrz…jest kontuzjowany i to podwójnie. Do poważnej kontuzji barku doszły bóle w dolnej części pleców. Na razie nie ma mowy ani o treningach ani tym bardziej o regularnych walkach. Nie wspomina się również o dacie powrotu do oktagonu. Wszyscy mają nadzieję, że najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie wagowe wróci do połowy tego roku. Na pewno w głowach szefów UFC powoli rodzi się również myśl, żeby zorganizować walkę o tymczasowy pas mistrza wagi średniej. Podobny zabieg zastosowano w wypadku wagi półśredniej. Tam, z powodu przedłużającej się rekonwalescencji Georges’a St. Pierra walkę o tymczasowy tytuł mistrza stoczą ze sobą Nick Diaz i Carlos Condit.

Tak obecnie prezentuje się rozpiska walk na UFC on Fox 2

Walka wiczoru:
Rashard Evans vs Phil Davis

Główna karta:
Chael Sonnen vs Michael Bisping
Demian Maia vs Chris Weidman

Karta eliminacyjna:
Johnny Bedford vs Mitch Gagnon
Nik Lentz vs Evan Dunham
Shane Roller vs Michael Johnson
Jon Olav Einemo vs Mike Russow
Cub Swanson vs George Roop
Charles Oliveira vs Eric Wisely
Joey Beltran vs Lavar Johnson
Dustn Jacoby vs Chris Camozzi

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.