STSport

Legendarny bokser Muhammad Ali opuścił szpital po tym, jak trafił do niego z powodu infekcji dróg moczowych – poinformował rzecznik prasowy rodziny Bob Gunnell. W domu Ali oczekuje na swoje 73. urodziny, które będzie obchodził 17 stycznia.

muhammad-ali

Cierpiący od lat na chorobę Parkinsona Ali 20 grudnia trafił do szpitala z podejrzeniem łagodnego zapalenia płuc. Szczegółowe badania ujawniły jednak ostre zapalenie dróg moczowych.

– Jest we wspaniałym nastroju i z radością korzysta z zalet powrotu do domu. Wrócił już do codziennej rutyny – powiedział Gunnell.

Cassius Marcellus Clay Jr., znany powszechnie jako Muhammad Ali, urodził się 17 stycznia 1942 roku. Karierę zaczął na olimpijskim ringu w Rzymie (1960), pokonując w finale wagi półciężkiej Zbigniewa Pietrzykowskiego. Szybko zaczął odnosić sukcesy w gronie zawodowców.

Pierwszy tytuł mistrza świata wszech wag zdobył w 1964 roku, mając 22 lata, po zwycięstwie nad inną sławą – Sonnym Listonem. Potem przyszły słynne pojedynki z George’em Foremanem i Joe Frazierem. Do 1981 roku stoczył 61 profesjonalnych walk. Wygrał 56, z czego 37 przez nokaut. Z żoną Lonnie mieszka w amerykańskim Louisville, gdzie działa centrum kulturalne jego imienia.

źródło: AFP

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.