STSport

21 sierpnia 2004 odbyły się trzecie już cykliczne zawody Mistrzostwa Polski Strong Man. Zawodnicy po sześciu konkurencjach w tym trzech wiązanych uplasowali się w następującej kolejności:

7.Sudy Sebastian VII m
Zawody zaczęły się w sobotę z półgodzinnym poślizgiem .Publiczność dopisała i mimo,krótko trwałej,ale za to intensywnej ulewy większość widzów została do końca zawodów. Przez zawody przewinęło się z pewnością parę tysięcy osób. Pierwsza konkurencja,którą rozegrano był to zegar . Zwyciężył Maximus z wynikiem 1220 stopni, jednakże wszyscy konkurenci walczyli o dobre miejsca.Wyjątkowo w tej konkurencji nawalił Adam Małż, który zawsze robił dobry wynik na zawodach, ale tym razem na początku zmagań zaczął od ostatniej pozycji. Druga konkurencja było to przerzucanie opony o wadze 370kg na trzy rzuty i wrzucanie kul 133 i 150kg na podesty.Najlepsi w tej konkurencji byli Maximus 0,23.22 sek i Paweł Pachnik 0,40.07 sek,którzy przerzucili oponę i wsadzili obydwie kule w rekordowych czasach.Pozostali zawodnicy zaliczyli po jednej kuli,jednakże prześledzenie materiału, który rejestrowała telewizja pokaże ich wole walki i determinację w walce z ostatnią ,najcięższą kulą.Jednakże ciężka opona w połączeniu z kulami były zabójcze nawet dla najtwardszych. W następnej konkurencji wyciskanie belki stojąc najlepszy był Maximus,który bez zbytniego wysiłku zaliczył 150kg,które było najlepszym wynikiem w tych zawodach.Waldemar Rafiński i Adam Małż zaliczyli 145kg,a pozostała reszta zawodników po 140kg, poza Sebastianem Sudy,który zaliczył tylko 125kg. Konkurencja spacer buszmena z obciążeniem 340kg w połączeniu z trzema workami po 100kg były konkurencją typowo siłowo -kondycyjną. Wygrał ponownie „Maximus”. W konkurencji waga płaczu bokiem bezkonkurencyjny z kolei okazał się Adam Małż, który trzymał 1,03 min. Ostatnia trzeci łączona konkurencja to było ciągniecie pięciotonowej platformy -Mana w szelkach bez liny i bieg z kowadłem 170kg. Tutaj najlepszy okazał się Adam Małż 27,62 sek a na drugim miejscu uplasował się Maximus 27,78 sek. Adam Małż od zawodów z Konstantynowa Łódzkiego pokazuje nam ,że do jego ulubionych konkurencji należy miedzy innymi ciągniecie różnego rodzaju aut, zarówno w siadzie jak i w szelkach w których to zdobywa czołowe miejsca. Na wyżyny swoich możliwości wspiął się również Wojtek Enyama,ulubieniec damskiej części publiczności, który zajął tym razem drugie miejsce w zawodach.Widać również sporą poprawę formy Pawła Pachnika,który betonowe kule wrzucał na podesty bez specjalnego wysiłku. Widać,że to jedna z ulubionych konkurencji tego zawodnika.