STSport

16 i 17 listopada 2012 w Hali Legionów w Kielcach odbędą się Mistrzostwa Europy Seniorów, Młodzieżowców i Kadetów Karate Kyokushin Shinkyokushin.

Do Kielc przyjedzie blisko 400 zawodników z 20 krajów. Będą wielkie gwiazdy.To wielkie wyzwanie, ale i wielki prestiż dla naszego klubu i dla miasta.Przyjadą znakomici karatecy, właściwie we wszystkich kategoriach, gdyż pierwszego dnia mistrzostw, w piątek 16 listopada, rywalizować będą kadeci i młodzieżowcy, a w sobotę, 17 listopada seniorzy i seniorki w kategorii open. W kategorii seniorów Kielecki Klub Karate Kyokushin będzie reprezentował Mateusz Garbacz. Będzie też walczył Maciej Mazur z Warszawy, którego ojciec Mariusz Mazur wywodzi się z Kielc i przez lata reprezentował nasz klub. W piątek wstęp będzie wolny, ale trzeba będzie okazać specjalne zaproszenie wydane przez organizatora, wydawane w naszym klubie. Bilety na sobotnie finały sprzedają się bardzo dobrze. Można je nabywać w siedzibie KKKK przy ulicy Żytniej w Kielcach codziennie w godz. 10-18. Ceny na sobotnie finały wynoszą 30, 50, 100 i 200 złotych. Można je także zamawiać drogą elektroniczną na stronie internetowej poświęconej mistrzostwom www.eckaratekielce2012.pl – powiedział dla portalu echodnia.eu Tomasz Kęćko z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin

– Mistrzostwa Europy Open odbywają się po raz pierwszy od 10 lat, ale te światowe, organizowane są co cztery lata. To także wyjątkowe wydarzenie, bo do Kielc zjadą medaliści mistrzostw świata i medaliści mistrzostw Europy z poszczególnych wag. Każdy kraj może wystawić po dwóch zawodników, a wyjątkiem, jako organizator, jest Polska, który wystawi czterech zawodników. Po cichu liczę na medal, choć będzie piekielnie ciężko, gdyż przyjadą bardzo mocni Litwini, Bułgarzy, Węgrzy. Silną ekipę wystawią też Szwedzi. Kategoria otwarta, gdy walczą zawodnicy bez podziału na kategorie wagowe, jest szalenie widowiskowa. Mogę zapewnić tych, którzy wybierają się na mistrzostwa, że wielkich emocji nie zabraknie – – powiedział Bogdan Lubos, prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.