STSport

Zarzut płatnej protekcji przedstawiła Prokuratura Apelacyjna w Krakowie zatrzymanemu przez CBA Sławomirowi Z., byłemu mistrzowi Polski w boksie. Druga zatrzymana przez CBA osoba to prokurator z Końskich. Urzędnik został zawieszony w czynnościach.

Bokser był prawdopodobnie pośrednikiem w przekazywaniu łapówek pomiędzy prokuratorem, a grupami przestępczymi – podało radio RMF FM.

Zarówno CBA, jak i prokuratura, odmawiały na razie podania informacji w sprawie zatrzymania byłego mistrza Polski w boksie oraz prokuratora z miejscowości Końskie (woj. świętokrzyskie). – Mogę jedynie potwierdzić, że we wtorek w Kielcach zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn i że chodzi o podejrzenie korupcji. Sprawę dzisiaj przekazaliśmy do Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie – powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.
Bokser to jedyna osoba podejrzana w śledztwie

Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej potwierdził, że CBA doprowadziło w czwartek do prokuratury zatrzymanego mężczyznę. Po zakończeniu czynności z nim poinformował, że Sławomirowi Z. przedstawiono zarzut płatnej protekcji.

– Nie ujawniamy pełnej treści zarzutu. Prokurator po wyjaśnieniach podejrzanego i ocenie materiału dowodowego zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze, tj. dozór policji i poręczenie majątkowe – powiedział.

Jak podkreślił, „jest to jedyna osoba podejrzana w tym śledztwie”.

W stosunku do drugiej osoby zatrzymanej przez CBA, prokurator okręgowy w Kielcach podjął decyzję o zawieszeniu jej w obowiązkach. Będzie postępowanie wyjaśniające.
PAP, RMF

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.