STSport

Nogueira vs Mir

Brazylijska legenda sportów – Antonio Rodrigo Nogueira – wyleczył już złamaną rękę i wraca do oktagonu. Jego przeciwnikiem na gali UFC 149 w lipcu w Calgary będzie nie mniej doświadczony, były kickbokser – Cheick Kongo.

Antonio Rodrigo Nogueira ostatni raz walczył na gali UFC 140, gdzie w drugiej walce wieczoru mierzył się z Frankiem Mirem. Pomimo tego, że tamta walka trwała niewiele ponad 3 minuty i 30 sekund to przyniosła wiele emocji i efektownych akcji. Na początku bardzo bliski zwycięstwa był Brazylijczyk. Po jednym z jego ciosów Mir był mocno zamroczony, ale wtedy Nogueira popełnił błąd. Zamiast dopaść do rywala i okładać go, to próbował założyć duszenie, z którego przeciwnik się wyrwał. Po chwili karta się odwróciła i po krótkiej szarpaninie w parterze Mir założył kimurę. Brazylijczyk nie zwykł poddawać walk, więc Amerykanin dociągał dźwignię aż w ręce coś strzeliło i nie mogło być mowy o kontynuowaniu walki. Od tamtej pory zawodnik nie walczył, ale teraz wszystko wskazuje na to, że 35-latek wrócił do pełni sprawności.

Sprawdzi to rutynowany Francuz – Cheick Kongo. Ten były kickboxer – który ma w rekordzie między innymi zwycięstwo nad Marcinem Różalskim – ostatni raz wygrał na UFC 137, gdzie po decyzji sędziów pokonał Matta Mitrone. Pojedynek nie przyniósł zbyt wielu emocji. Były footballista – Mitrione – nie miał wystarczających umiejętności, żeby zagrozić Kongo, a ten nie miał wystarczających chęci, żeby ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Później jednak przyszła porażka. Na gali UFC 144 został znokautowany w pierwszej rundzie przez doświadczonego Australijczyka – Marka Hunta.

Informacje o pojedynku przekazał regionalny dziennik z Calgary – Calgary Sun. Nie zostało to jeszcze ogłoszone, ale można podejrzewać, że pojedynek dwóch tak doświadczonych i popularnych zawodników dostanie swojej miejsce w karcie głównej, nawet pomimo wcześniejszych porażek.

Oto pełna rozpiska zaanonsowanych do tej pory walk gali UFC 149:

  • Cheick Kongo vs Antonio Rodrigo Nogueira
  • Yoshihiro Akiyama vs Thiago Alves
  • Antonio Carvalho vs George Roop
  • Bryan Caraway vs Mitch Gagnon
  • Mitch Clarke vs Anton Kuivanen
  • Court McGee vs Nick Ring

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.