STSport

Były dominator wagi ciężkiej Mike Tyson udzielił obszernego wywiadu magazynowi „Sports Illustrated”, w którym opowiada o swoim życiu po zakończeniu sportowej kariery. „Żelazny”, który w tym roku skończył 50 lat, żali się w wywiadzie, że najmłodsi nie pamiętają już go jako wielkiego pięściarza.

Mike Tyson

Mike Tyson

– To już inna generacja – mówi Tyson – Wpadasz na jakiegoś dzieciaka i czujesz upokorzenie. Raz byłem z wizytą w szkole. 700 może tysiąc dzieci. Był tam wielki ekran, na którym pokazywano uczniom moje walki, bo oni nie mieli pojęcia, kim jestem. Myśleli, że jestem aktorem z „Kac Vegas”.

– Był tam taki mały Meksykanin, który powiedział do mnie: „Mój dziadek mi chyba o tobie opowiadał”. Nigdy w życiu tego nie zapomnę – opowiada „Iron” Mike, dodając: – To było upokarzające doświadczenie.

Mike Tyson do dziś pozostaje najmłodszym w historii pięściarzem, który sięgnął po mistrzowski pas wagi ciężkiej – uczynił to mając zaledwie 20 lat i 4 miesiące. Amerykanin w swojej karierze stoczył 12 zwycięskich walk o tytuł czempiona.

Categories: Boks, Sporty walki 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.