STSport

-Trzy godziny po wylądowaniu w Miami byliśmy na sali treningowej. Ja chciałem odpocząć, ale Mike chciał trenować – mówi trener rywala Artura Szpilki (15-0, 11 KO), „Doc” Nicholson. – Nie ma czasu do stracenia. Mam rzadką okazję i pieniądze, żeby naprawdę przygotować się do walki. Dlatego każda minuta jest ważna – dodaje „Bezlitosny” Mike Mollo (20-4, 12 KO), sparujący między innymi z Kubańczykiem Luisem Ortizem(19-0, 16 KO).

– Przyjechaliście na obóz treningowy 3 lipca, zostajęcie w Miami miesiąc. Wystarczy?
Mike Mollo: Spokojnie, bo trenujemy już od początku czerwca, kiedy skończyła się rehabilitacja operowanej ręki. Nie ma czasu do stracenia. Mam rzadką okazję i pieniądze, żeby naprawdę przygotować się do walki. Dlatego każda minuta jest ważna. Tutaj w Miami jest chyba ze 110 procent wilgotności i pływam w pocie po dziesięciu minutach, ale dokładnie o to przecież chodziło.
Doc Nicholson: Pisz o mnie Doc, bo jak mówisz Danell to nie wiem o kogo chodzi (śmiech). Nie wiem ile razy w ostatnich 4-5 latach Mike miał pieniądze, żeby pojechać na obóz z trenerem, od początku się przygotowywać? Chyba ani razu. Ja zawsze uważałem, że jak chcesz być przygotowany na maksa to uciekasz z domu na obóz, gdzie nie masz żadnych głupot tylko robota. Jak wychodzisz na ring, to wiesz, że zrobiłeś co mogłeś, to bardzo pomaga psychicznie. Przed pierwszą walką gadaliśmy, że wszystko jest na 100 procent OK, ale nie wiem czy Mike był o tym przekonany w ringu. Nie będzie takiego spadku energii, jak była w pierwszej walce, na to ekipa Szpilki niech nie liczy. Normalnie Mike jest tak samo groźny, ma ciosy silne w pierwszej jak w ósmej rundzie. Zobaczymy co to będzie, jak się Szpilka zmęczy a nie Mollo. Co wtedy?

– Jesteście po pierwszym sparingu, 5 rund z…
MM: …Luisem Ortizem, niepokonanym jako profesjonalista Kubańczykiem, z którym był w ringu także Andrzej Fonfara. Znakomity facet, ponad 300 walk amatorskich, dobrze się porusza po ringu, leworęczny jak Szpilka. Ma walkę kilka dni po mnie, więc będziemy dawać na ostro. Parę razy już go nieźle trafiłem, timing będzie przeciwko Arturowi najważniejszy. Idealnie się to wszystko dla mnie zgrywa.
DN: To nie tylko sparingi, ale wszystko inne też. Mike dobrze je, jest specjalna dieta. Biegamy rano, walka z cieniem, sparingi. Później pływanie w oceanie, mały trening wieczorem i odpoczynek. Nic tylko wyjść na ring, znokautować Artura i zacząć karierę od nowa.

– Na face to face patrzyliście sobie groźnie w oczy…
DN: Bo nas ustawiłeś. Trzeba było zrobić fotkę chwilę później, jak Artur się śmiał. A ja zawsze miałem pokerową twarz, do tego było OK przypomnieć sobie dawne czasy. Ale śmiechy się skończyły na tej ostatniej konferencji na US Cellular Field.

Informacja o biletach: Starting at $32, tickets are on sale through Ticketmaster by calling (800) 745-3000 or online ticketmaster.com. Tickets can also be purchased through the U.S. Cellular Field Box Office and through 8 Count Productions, (312) 226-5800.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.