STSport

W sieci pojawił się highlight jednego z najzdolniejszych polskich zawodników MMA – Michała „Cipao” Materli.

Materla swoja przygodę z zawodowym sportem rozpoczął już w wieku 19 lat. Od 2003 roku stoczył w ringach i oktagonach Polski i Europy 19 pojedynków, z których wygrał aż 16 i tylko 3 przegrał. Od 2006 walczy w federacji Konfrontacja Sztuk Walki. W swoim debicie w ich ringach – na KSW 6 – wygrał turniej wagi średniej. W finale pokonał Krzysztofa Kułaka.

Szczecinianin znany jest przede wszystkim ze świetnej walki w parterze i zapasów. Dość powiedzieć, że z 16 wygranych walk aż 12 zakończył poddaniami. Jego kariera nie umyka ekspertom i obserwatorom MMA na świecie. W rankingu talentów 2012 portalu BloodyElbow.com został umieszczony na 6. miejscu. – Materla w ringu jest dominującą stroną, skupia się na agresywnym stylu zapaśniczym, obaleniach i kontroli walki z góry. Ma również umiejętności walki z pleców i bardzo dobrą obronę w parterze. W stójce Materla nie jest najlepiej ukształtowanym zawodnikiem, jego agresja często powoduje chaotyczne wymiany i oczywistym jest, że w wypadku walki z dobrym strikerem nie będzie ryzykował walki na stojąco, a będzie raczej próbował przenieść ją do parteru – opisują w skrócie zalety i wady Materli redaktorzy serwisu. Dodają jednak: – Pomimo pewnych niedociągnięć Materla jest obiecującym zawodnikiem z regionu, który nie słynie z fighterów najwyższej klasy.

Przypomnijmy, że ostatnią walkę Cipao stoczył 26 listopada na KSW 17 w Łodzi. Zmierzył się tam z doświadczonym zawodnikiem z USA – Mattem Horwitchem. Pomimo dużych problemów w pierwszej rundzie, Polakowi udało się doprowadzić do dogrywki, w której udowodnił swoją wyższość i wygrał jednogłośnie na punkty.

Oto highlight Michała Materli:

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.