STSport

Były mistrz wagi ciężkiej UFC, weteran PRIDE FC, EliteXC oraz King of the Cage, Ricco „Suave” Rodriguez dołącza do karty walk MMA ATTACK! Na gali, która odbędzie się 5 listopada na Warszawskim Torwarze zmierzy się z Michałem „Masakrą” Kitą.

Ricco Rodriguez (47-12-0) to znany zawodnik MMA wagi ciężkiej oraz utytułowany grappler. W 1997 roku zdobył tytuł Mistrza Świata w Brazylijskim Jiu-Jitsu w kategorii absoluto niebieskich pasów. Rok później zdobył złoty medal na pierwszych mistrzostwach ADCC (Abu Dhabi Combat Club) w submission fighting.

Karierę MMA rozpoczął w 1999 roku. W latach 2000 -2003 walczył dla największych organizacji MMA, takich jak Pride FC oraz UFC. Wygrywał z wieloma utytułowanymi zawodnikami, między innymi w 2002 roku pokonał Randy’ego Couture’a w walce o pas mistrzowski wagi ciężkiej UFC. Rodriguez stoczył 59 pojedynków w MMA, z czego wygrał zdecydowaną większość, 24 razy poddając przed czasem swoich rywali.

Amerykanin zmierzy się 5 listopada z czołowym polskim „ciężkim”, Michałem „Masakrą” Kitą (10-6-0), zastępując w fightcardzie gali kontuzjowanego (otwarta rana podudzia) Eddiego „Dirty” Sancheza. Walka odbędzie w kategorii wagowej powyżej 93 kg. Sanchez w przesłanym do organizatorów gali oświadczeniu przekonuje, że bardzo chce pokazać się fanom sportów walki w Polsce i będzie gotowy do walki już na kolejną galę MMA ATTACK!

Kita komentuje zmianę swojego najbliższego przeciwnika krótko: – Zniszczę go!
W rozpisce gali doszło do jeszcze jednej zmiany – w pierwszej walce wieczoru nie zobaczymy kontuzjowanego debiutanta, Dominika Malinowskiego. Jego miejsce zajmie inny „młody wilk” – Piotr Niedzielko (1-1-1) z Białegostoku. W oktagonie Niedzielko spotka się z Maciejem „Centurionem” Sikońskim.
Emocji podczas gali MMA ATTACK, która już za 8 dni odbędzie się na warszawskim Torwarze z pewnością nie zabraknie! Bilety są jeszcze dostępne w sprzedaży. Szczegółowe informacje o biletach można znaleźć w tym miejscu.

źródło: mma-attack.com

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.