STSport

8 grudnia na gali na UFC on FOX 5 Mauricio Rua (21-6) zmierzy się Alexandrem Gustafsonem (14-1). Ten 25 letni  Szwed, który nosi ringowy pseudonim „The Mauler” zadebiutował w 2007 roku na gali Shooto Finland – Chicago Collision 3 wygrywając przez poddanie z Saku Heikola.

Na początku swej kariery Alexander Gustafson stoczył osiem zwycięskich walk pod rząd pokonując między innymi znanych w Polsce Krzysztofa Kułaka czy Matteo Minonzio.Po zwycięstwie w 2009 roku nad Vladimirem Shemarovem dostał szansę walk w UFC. Pierwszą walkę stoczył w listopadzie 2009 na gali UFC 105 – Couture vs. Vera. Jego przeciwnikiem był Jared Hamman, którego Gustafson znoakutował w 41 sekundzie pierwszej rundy.

10 kwietnia 2010 roku na gali UFC 112 – Invincible waleczny Szwed zmierzył się niesamowitym Philem Davisem.Wtedy zaliczył swoją pierwszą i jak dotychczas jedyną porażkę w karierze. Przegrał przed czasem uduszony anakondą przez Davisa.
Po tej walce Gustafosn wziął się ostro za treningi i kolejne pięć walk w UFC wygrał pod rząd gromiąc takich rywali jak: Cyrille Diabate,James Te Huna,Matt Hamill,Vladimir Matyushenko i Thiago Silva.

Czy walczący ostatnio w kratkę Mauricio Rua ma z nim jakąkolwiek  szansę? 30 letni Brazylijczyk niezły bagaż doświadczeń w walkach z najlepszymi fighterami w UFC. Czy nie jest jednak za stary na to, aby pokonać młodego i głodnego sukcesu Szweda? Przekonamy się o tym już 8 grudnia na gali UFC on FOX 5!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.