STSport

Dziś podajemy do opinii publicznej kolejną, jakże interesującą parę zawodników, których pojedynek będziemy mogli obejrzeć na gali KSW17 – Revenge. Rywalem anonsowanego już wcześniej Michała Materli będzie bardzo doświadczony Amerykanin, Matt Horwich.

Matt Horwich

Matt Horwich

Dla szczecińskiego fightera będzie to trzecia walka po bardzo ciężkiej kontuzji kolana i trzecia na KSW. Pierwotnie miało na tej gali dojść do bardzo wyczekiwanego przez fanów rewanżu Materli z Krzysztofem Kułakiem, lecz ten drugi w dalszym ciągu przechodzi rekonwalescencje po operacji kręgosłupa.
„Cipao” – taki pseudonim od wielu lat przynależy do Materli – to jeden z najlepszych europejskich grapplerów walczących w formule MMA. Na swoim koncie ma stoczonych osiemnaście pojedynków z czego piętnaście wygrał i tylko trzy razy schodził w roli pokonanego. Trenuje w Berserkers Team Szczecin m.in. z Rafałem Moksem i Maciejem Jewtuszko, zawodnikami którzy również wystąpią na siedemnastej gali KSW. Warto przypomnieć, że Materla to triumfator turnieju szóstej edycji „Konfrontacji Sztuk Walki”.

Rywalem reprezentanta Polski będzie niezwykle doświadczony weteran amerykańskiej sceny MMA, Matt Horwich. Przydomek mieszkającego w Hollywood zawodnika to „Suave”, lecz w trakcie walk słodkim nie jest. Stoczył w swojej karierze aż czterdzieści sześć walk. Wygrał dwadzieścia sześć (pokonał m.in. Krzysztofa Soszyńskiego, Thalesa Leitesa), dziewiętnaście razy przegrywał, a jedna walka z jego udziałem zakończyła się remisem. Jest byłym mistrzem organizacji IFL i Powerhouse World Promotions.

Pojedynek obu fighterów gwarantuje wiele emocji. Obaj lubią walczyć w parterze, ale lubią również boksować. Zapowiada się ciekawy pojedynek. Kto wyjdzie z niego zwycięsko? Doświadczony Amerykanin, a może Polak dla którego ten pojedynek będzie bez wątpienia najcięższym w karierze? Przekonamy się pod koniec listopada.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.