STSport

Już ósmego czerwca na gali KSW23 w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot swoją debiutancką walkę dla Federacji KSW stoczy utalentowany zawodnik MMA Team Ełk, Mateusz Zawadzki… Popularny „Barni” mówi w wywiadzie dla konfrontacja.com o jego przygotowania do pojedynku przeciwko Mateuszowi Gamrotowi oraz dowiedzieć się o jego plany na przyszłość.

Randy Couture i Mateusz Zawadzki, źródło: mmapoland.pl

Randy Couture i Mateusz Zawadzki, źródło: mmapoland.pl


Witaj Mateusz. Na początku roku podpisałeś kontrakt z Federacją KSW. Zaskoczony byłeś faktem, że Maciej Kawulski i Martin Lewandowski chcą, żebyś walczył na ich galach?
– Wierzyłem w to ,że kiedyś przyjdzie taki dzień, że dostanę szanse występu na KSW. Ucieszyłem się ponieważ spełniło się jedno z moich marzeń.

Długo trzeba ci było się zastanawiać nad ofertą złożoną przez włodarzy KSW?
– Oferta była świetna, więc nie musiałem się nad nią zbyt długo zastanawiać (śmiech).

Czym dla młodego, utalentowanego zawodnika jak ty jest możliwość walki dla największej federacji mieszanych sztuk walki w Europie?
–  Dalszy rozwój w karierze oraz zaszczyt, że będę mógł bić się na galach KSW i reprezentować godnie swoje miasto EŁK i klub MMA Team Ełk.

Wiele osób porównuje gale Federacji KSW do nieistniejącego już PRIDE. A ty co możesz powiedzieć o eventach KSW, na których byłeś wielokrotnie?
– Wielkie szoł i wszystko dopięte na ostatni guzik.

Zadebiutujesz na KSW23 w pojedynku przeciwko Mateuszowi Gamrotowi z Ankosu Zapasy Poznań. Co możesz powiedzieć o swoim przeciwniku, gdzie upatrujesz swoją szansę na powodzenie w tej konfrontacji?
–  Jest silnym i dynamicznym zapaśnikiem. Razem trenerem widzimy u Gamera wiele luk, które szlifujemy na treningach i będziemy chcieli wykorzystać je w walce 8 czerwca. Zobaczycie o jakie luki mi chodziło (śmiech). Na pewno będę przygotowany na jego sprowadzenia i gilotynki.

Jak będą przebiegać przygotowania do czerwcowej gali? Będziesz trenować tylko w Ełku pod okiem ojca, czy zamierzasz odwiedzić inne polski lub zagraniczne kluby MMA?
– Większość okresu przygotowawczego spędzę u siebie w Ełku. Mam świetnych sparingpartnerów o których niedługo będzie głośno. Pod koniec kwietnia odwiedzę  jeden klub w Warszawie  i na początku maja mam zamiar pojechać do Arrachion Olsztyn.  Końcowy okres przygotowań spędzę już u siebie w klubie.

Którą płaszczyznę walki uważasz za swoją najlepszą? Dlaczego?
–  W każdej płaszczyźnie czuje się dobrze (śmiech).  Zawsze dążyłem do tego,  żeby być uniwersalnym zawodnikiem, bo wiedziałem, że będę miał różnych przeciwników, a żeby być dobrym fighterem… trzeba być wszechstronnym fighterem!

Większość walk toczyłeś w limicie wagowym do -77kg. Na galach KSW zobaczymy twoje występy w kategorii lekkiej. Nie jest to dla ciebie problem schodzić wagę niżej? Walczyłeś już w limicie do -70kg?
– Ostatni raz w limicie do siedemdziesięciu kilogramów walczyłem,  gdy miałem osiemnaście lat  i było to na zawodach amatorskich. Jeszcze niedawno na wadze miałem osiemdziesiąt cztery kilogramy, ale zrobienie limitu wagi nie będzie dla mnie problemem, ponieważ znam dobrze swój organizm.

Waga lekka w KSW jest mocno obsadzona. Mistrzem jest Maciej Jewtuszko, lecz walczą w niej jeszcze m.in. Artur Sowiński, Curt Warburton i wspomniany Mateusz Gamrot. Chyba na łatwe pojedynki nie ma co liczyć?
– Łatwo nie będzie,  ale jest to dla mnie wielka motywacja i takich pojedynków oczekuje w KSW. Nie liczę na taryfę ulgową. Chcę bić się z najlepszymi!

Na koniec chciałbym zapytać o twoją przyszłość. Jakie masz plany, co chcesz w życiu i w sporcie osiągnąć?
– Spełnić się w MMA i wykorzystać szanse jaką otrzymałem. Poświęcę się w stu procentach by być jak najlepszym i zdobyć pas Federacji KSW, a co z tego wyjdzie czas pokaże.

Dziękuję Mateusz za rozmowę, życzę powodzenia i do zobaczenia 8 czerwca w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot podczas KSW23. Jeśli chciałbyś kogoś pozdrowić to jest właśnie ten moment.
– Pozdrawiam i dziękuje Ojcu, który jest moim trenerem, bo to on był zawsze ze mną od początku i jest do teraz. Wszystkim chłopakom z treningów i bratu, którzy pomagają mi w ciężkich przygotowaniach do walk. Kochanej siostrze, która zawsze zawzięcie trzyma za mnie kciuki i dziewczynie, która znosi moje humorki przed walką (śmiech). Dziękuję Krzysztofowi Biernackiemu i Darkowi Szczurowi, którzy są moimi menedżerami i właścicielami świetnie rozwijającej się Federacji 3F, w której wcześniej walczyłem, Maćkowi i Martinowi włodarzom KSW za danie mi szansy oraz dobremu kumplowi Sonicovi  Soniao Valerianowi za to, że zawsze mogę na niego liczyć. Dzięki Drużynie Mistrzów, najlepszej inicjatywie, jaka wyszła w ostatnich latach, w której mam możliwość brać udział. Firmom, które wspierają mnie w przygotowaniach: No Problem, TanieSuple.com, Piękna Góra Rudziewicz i Optivita Nutrition. Pozdrawiam także Wszystkich tych, którzy będą mnie dopingowali przed telewizorami i na żywo w Ergo Arenie!

KSW

Join the Forum discussion on this post

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.