STSport

Mateusz Masternak (30-1,22KO) przegrał walkę z Rosjaninem Grigorym Drozdem (37-1,KO 25). Stawką pojedynku był pas mistrza Europy wagi junior ciężkiej EBU.

Walka od niemal samego początku przebiegała raczej pod dyktando Rosjanina. Masternak wyrywał poszczególne rundy, na pewno zwyciężył 6 i 8 rundę. Równorzędne nawiązanie walki utrudniał Polakowi jednak jego mocno rozcięty lewy łuk brwiowy. Krew bez przerwy zalewała jego twarz, co na pewno działało deprymująco na Masternaka. Popularny „Master”, mocno porozbijany nie mógł znaleźć recepty na agresywnie walczącego Drozda. Jego słynne prawe krzyżowe nie trafiały precyzyjnie, dużo ciosów ześlizgiwało się po bokach twarzy jego rywala. W końcu w 11 rundzie Grigory Drozd przypuścił ostry atak na Polaka i okładał go seriami ciosów przy linach, a potem w narożniku. Sędzia Terry O’Connor zdecydował się więc przerwać walkę, bo Masternak nie oddawał ciosów.
W ten oto sposób Mateusz Masternak doznał swojej pierwszej porażki w profesjonalnej karierze i stracił pas mistrza Europy.