STSport

– Jestem z tych bokserów starej daty, dla których liczy się sport, a nie pieniądze – mówi, przed piątkową walką Krzysztofa Włodarczyka (47-2-1, 3 KO) z Rachimem Czakijewem (16-0, 12 KO) Mateusz Masternak. Napięcie między „Diablo”, a mistrzem Europy wagi cruiser nie jest żadną nowością. O ewentualnej walce Włodarczyka z Masternakiem mówi się już od dawna. „Master” wielokrotnie zapraszał „Diablo” do ringu, jednak obóz aktualnego mistrza świata WBC zawsze zaznaczał, że to nie jest ta klasa zawodnika, na miarę walki z mistrzem.

Zawodnik z Wrocławia, proponując to starcie, zawsze robił to z klasą, nie obrażając Włodarczyka, jednak przed walką Polaka z Czakijewem, Masternak stwierdził, że nie będzie dopingował rodaka.

– Szacunek dla mistrza, ale kciuków za niego nie trzymam. Ja jestem z tych pięściarzy starej daty dla których liczy się sport, a nie pieniądze. Nie słyszałem z ust ani Włodarczyka, ani jego promotora nawet jednego słowa, że chodzi w tym wszystkim o sport. Cały czas słyszę ze Rosjanie dobrze zapłacili, że to jest biznes, więc to jest chyba pojedynek na chyba innych zasadach, niż sportowych – komentuje Masternak.

– Ja jestem głownie za sportem, a wszystko inne jest drugorzędne. Jeśli kibice chcą potwierdzenia, to za walkę we Wrocławiu z Carlem Davisem, dostałem 1500 dolarów, czyli walczyłem właściwie za darmo. Rozumiem, że każdy sportowiec ma rodzinę i musi za coś żyć, ale niedopuszczalna jest taka dysproporcja między sportem, a biznesem – dodaje.

Po tej kontrowersyjnej wypowiedzi mistrz Europy jednak zastrzega, że Włodarczyk ma wiele atutów, które mogą pozwolić mu wygrać z Czakijewem. – Rosjanin jest bardziej ruchliwy i bardziej agresywny w ringu, ale ma problemu kondycyjne i mnóstwo luk w obronie. Włodarczyk nie jest aż tak szybki, ale ma na pewno lepszą obronę i bardziej szczelną gardę. Polak ma większe szanse na wygranie w ostatnich rundach, natomiast Rosjanin w pierwszych. Ja tę walkę oceniam 50 na 50 – podsumował podopieczny Andrzeja Gmitruka.

Gala w Moskwie Czakijew – Włodarczyk w piątek 21 czerwca w PPV Cyfrowego Polsatu. Gala będzie dostępna w piątek również w ipli (szczegóły na http://boks.ipla.tv).

Karolina Owczarz, polsatsport.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.