STSport

Jak informuje „Gazeta Wrocławska” w Kudowie-Zdroju zatrzymany został przez policję były mistrz KSW i zawodnik UFC Mateusz Gamrot. Powodem było naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji.

Gamrot został zatrzymany gdyż, jak awanturował się pod jednym z hoteli w Kudowie-Zdroju. Sportowiec był pijany, a badanie alkomatem wykazało niecały promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu Mateusz Gamrot usłyszał zarzuty i został zwolniony z aresztu.

– Mężczyzna podczas przeprowadzanej interwencji był agresywny, zakłócił nietykalność cielesną funkcjonariuszy – przekazała podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowa KPP w Kłodzku. = Do tego Mateusz Gamrot kierował groźby karalne wobec policjantów i znieważył ich obelżywymi słowami.

Mateusz Gamrot wysłał redakcji Wirtualnej Polski oświadczenie, w którym ustosunkował się do tej sprawy.

„Drodzy Kibice,w nocy z piątku na sobotę (25/26 grudnia) zostałem zatrzymany przez policję. Przyczyną zatrzymania było moje niestosowne zachowanie, pod wpływem alkoholu, w stosunku do przeprowadzających interwencję policjantów.
Tego typu sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca, za co chciałem przeprosić przede wszystkim funkcjonariuszy, jak i fanów, których zaufanie nadszarpnąłem.
Wiem, że jako sportowiec i osoba publiczna powinienem zawsze dawać przykład swoim zachowaniem.
Zdaję sobie sprawę z tego, że same słowa nic nie znaczą, jeżeli nie zostaną poparte czynami. Dlatego w ramach moich przeprosin dobrowolnie wsparłem Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Oczywiście jestem gotów ponieść wszystkie konsekwencje wynikające z mojego zachowania.”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.