STSport

12 grudnia 2015 roku na hali widowiskowej w Lesznie odbył się międzynarodowy turniej – „No Limit 2”.
Na start stawili się zawodnicy z Polski i Niemiec. Podczas turnieju toczono walki w formule amatorskiej MMA, a w kategoriach seniorów Semi Pro MMA. W walce wieczoru w nacięższej kategorii zwyciężył Mateusz Bazelak. Tajemnicą poliszynela jest to, iż Mateusz Bazelak jest synem znanego zawodnika MMA – Kamila Bazelaka.

Mistrzostwa Polski Furo Karate Leszno 2015 (3)Mistrzostwa Polski Furo Karate Leszno 2015 (2)

W najliczniej obsadzonej wadze, należącej do seniorów poniżej 80 kg wszystkie pojedynki rozstrzygnął przed czasem, pochodzący z Niemiec Andreas Voinescu, który w finezyjny sposób odprawiał z kwitkiem wszystkich rywali. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazł się Dawid Ryk. Na kolejnych zaś Janusz Przewoźny, Bartłomiej Kalemba i Marcin Gliński.  Andreas Vinescu wygrał 3 walki przed czasem, każdą w pierwszej rundzie. 

W finale najcięższej kategorii, bez limitu OPEN, w formule Semi Pro MMA spotkali się 105 kilogramowy, doświadczony Damian Jóźwiak  i 19 letni Mateusz Bazelak, który na starcie ważył 90kg. Walka toczona była na dystansie 3 rundy x 3 minuty. Pojedynek ten zdecydowanie podgrzał, do czerwoności atmosferę wśród publiczności. Zawodnicy bez zbędnych kalkulacji wymieniali ciężkie ciosy i kopnięcia. Walkę całkowicie zdominował lżejszy o 13kg zawodnik Mateusz Bazelak, okopując nogę swojego rywala i umieszczając na jego głowie potężne uderzenia sierpowe. Damian Jóźwiak  trzykrotnie po akcjach Mateusza Bazelaka lądował w parterze, gdzie Bazelak z góry zadawał mocne uderzenia na głowę Jóźwiaka. Po pierwszej rundzie wyraźnie wygrywał młodszy zawodnik. Pod dwóch rundach pojedynek wygrał bezapelacyjnie na punkty Mateusz Bazelak, dominując w każdej płaszczyźnie tej walki. Jego rywalowi Damianowi Jóźwiakowi pomocy udzieliło pogotowie, gdyż miał problem z oddychaniem, a po walce stracił przytomność w szatni.

Wyniki Międzynarodowego turnieju „No Limit 2” w Lesznie:

Kategoria do 80kg:

1.Andreas Voinescu

2. Dawid Ryk

3. Janusz Przewoźny

4. Bartłomiej Kalemba

5. Marcin Gliński.

Kategoria Open

Mateusz Bazelak pokonał Damiana Jóźwiaka przez jednogłośną decyzję sędziowską na dystansie 3 x 3 minuty

źródło: informacja prasowa

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.