STSport

28 września w łódzkiej Atlas Arenie odbyła się gala KSW 24 podczas, której w szranki stanęli Karol Bedor i Paweł Nastula, a także Mariusz Pudzianowski i Sean McCorkle.

W pierwszej walce zmierzyli się były zawodnik UFC Andre Winner i wychowanek klubu Ankos Zapasy Mateusz Gamrot. Polak kilkakrotnie sprowadzał Anglika do parteru, dominując w każdej rundzie. Jednogłośnie na punkty wygrał Mateusz Gamrot.
W drugim pojedynku rękawice skrzyżowali Anzor Azhiev i Artur Sowiński. Walka trwała 3 minuty i została przerwana z powodu niezamierzonego faulu. Anzor Azhiev uderzył głową „Kornika” łamiąc mu nosa. Walka została uznana za no contest.
W trzeciej walce Paweł Słowiński zmierzył się z Marcinem Różalskim. Po efektownej wymianie kopnięć pomiędzy obydwoma zawodnikami „Różal” sprowadził walkę do parteru i poddał Pawła Słowińskiego duszeniem już w pierwszej rundzie.
W czwartym pojedynku do ringu weszły mistrzyni KSW Karolina Kowalkiewicz i Simona Soukupova.Panie stoczyły ciężki trzy rundowy pojedynek. Pierwsza runda zdecydowanie była dla Karoliny Kowalkiewicz, która sprowadziła walkę do parteru i tam obijała Czeszkę. W drugiej rundzie w stójce przeważała Soukupova. Trzecia runda była wyrównana. Naszym zdaniem sędziowie w tej walce powinni wydać werdykt remisowy, jednakże ku naszemu zdziwieniu walkę zgodnie z orzeczeniem sędziowskim wygrała jednogłośnie na punkty Karolina Kowalkiewicz.
W piątej walce zmierzyli się Borys Mańkowski i Ben Lagman. Pojedynek całkowicie zdominował Polak,a w drugiej rundzie zafundował ciężki nokaut Lagmanowi.
Do szóstej walki w ringu stawili mistrz KSW w wadze średniej Michałe Materla i Amerykanin Jay Silva. Amerykanin udowodnił tym razem swoją wartość i pokazał, że werdykt w pierwszej ich walce był pomyłką.Jay Silva efektownie znokautował Michała Materlę.
W siódmym pojedynku w walce o pas mistrza wagi ciężkiej federacji KSW zmierzyli się Karol Bedorf i mistrz olimpijski w Judo i weteran organizacji Pride Paweł Nastula. Walkę wygrał w drugiej rundzie Karol Bedorf. Paweł Nastula opadł całkowicie z sił i po wymianie ciosów wypadł za liny ringu. Nie maił siły się podnieść i kontynuować walki.W ten sposób Karol Bedorf został mistrzem KSW w wadze ciężkiej,
Wreszcie w ostatniej walce wieczoru do ringu weszli Mariusz Pudzianowski i Sean McCorkle. Walkę wygrał po drugiej rundzie jednogłośną decyzją sędziów Mariusz Pudzianowski.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.