STSport

Jak poinformował  „Bild”,po badaniach antydopingowych w organizmie Mariusza Wacha (27-1) wykryto obecność sterydów anabolicznych. Badanie było przeprowadzone zaraz po walce z  Władimirem Kliczką (59-3),a testy przeprowadził Instytut Biochemii w Kolonii. Informację tą potwierdziła Niemiecka Federacja Boksu (BDB).

– Jestem po rozmowach z promotorem i on mówi mi, aby na razie się nie przejmować, bo to tylko napisała gazeta. Jeśli dostaniemy jakieś pismo, będziemy się zastanawiać. Na razie mam mieć spokojną głowę, ale nie da się mieć spokojnej głowy, gdy się coś takiego słyszy czy czyta. Wszyscy się mnie dopytują, to może zdołować.Ktoś mógł coś wstrzyknąć do jakiegoś picia, mieć umazany w czymś palec, do wody go włożyć. Ciężko mi powiedzieć, do czego tak naprawdę mam się ustosunkowywać. Nie wiem, jaka to substancja po pierwsze. Ja daję słowo sportowca, że nigdy nie brałem żadnych niedozwolonych substancji. Nie używałem ich i nie będę używał! – powiedział Mariusz Wach dla portalu TVN 24.

Polski bokser ma teraz prawo do wystąpienia o zbadanie pod kątem sterydów tzw.próbki B. Jeśli  jednak ona będzie również pozytywna to Wachowi grozi i roczna dyskwalifikacja na terenie Niemiec i kara finansowa wraz z zawieszeniem ze strony światowych federacji bokserskich.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.